Koncert Mateusza „Wasiny” Wasińskiego

Drugiego dnia rekolekcji wielkopostnych na naszej szkolnej scenie wystąpił diakon Mateusz Wasiński, znany chociażby z kanału  YouTube jako „Wasina”. Nasz gość zdobył na Skaryszewskiej wielu nowych fanów.

Diakon Mateusz jest klerykiem z Ołtarzewa i utalentowanym raperem. Od 2011 roku tworzy muzykę określaną jako Chrześcijański hip-hop czy również jako Chrześcijański rap.

 Jego teksty rapowe są pozbawione wulgaryzmów. Są za to pełne głębokiej treści, odwołującej się do wiary i relacji z Bogiem, o życiu z Bogiem, o trudnościach i radościach wiary.

Podczas koncertu „Wasiny” młodzież dała się porwać rytmom i przesłaniu zawartemu w tekstach. Diakon Mateusz umiejętnie udowodnił, że posługując się swoimi talentami, można dotrzeć do serc ludzi i przekazać im wartości w języku, który oni znają i lubią. W tym przypadku językiem jest muzyka rap. Publiczność reagowała żywiołowo.

Wcześniej, przed koncertem, diakon Mateusz, wygłosił kazanie.  Podzielił się w nim osobistą refleksją na temat obietnic składanych Bogu. Mówił prostym językiem, zrozumiałym, i był bardzo przekonujący.  To bardzo ładny przykład, jak może być głoszona Ewangelia.

Posłuchaj „Wasiny”. Więcej utworów naszego gościa znajdziesz na kanale Youtube.

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!