news

3-7 czerwca 2024

4 czerwca rozpoczyna się w Branżowej Szkole I stopnia sesja letnia egzaminów zawodowych. Tego dnia uczniowie trzecich klas przystąpią do egzaminu pisemnego. Informacje o egzaminach dostępne są na stronie szkoły.

6 czerwca - rozpoczynają się egzaminy praktyczne w sesji letniej egzaminów zawodowych.

5 czerwca - grupa uczniów weźmie udział w zawodach sportowych poza szkołą. Opiekunowie: Marta Ścierska, Kamil Piątek.

7 czerwca - uczniowie Szkoły Branżowej wezmą udział w warsztatach na temat samorządności uczniowskiej, które poprowadzi Fundacja Civis Polonus.  Organizatorem wydarzenia jest wicedyrektor Aneta Kuryś.

7 czerwca - pracownicy hipermarketu budowlanego Castorama poprowadzą dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy warsztaty Majsterkowo. Koordynator: Katarzyna Sawicka.

 

20-24 maja 2024

20 maja - wybrane klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedzą Środowiskowy Dom Pomocy przy ul. Grochowskiej.

20 maja - wycieczka do Gdańska dla uczniów trzecich klas Szkoły Branżowej.

21 maja - zwiedzanie najwyższego budynku w Warszawie - Varso Tower. Uczestniczą klasy I CP i III EP.

22 maja - Targi Pracy w szkole przy ul. Długiej dla trzecich klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

23 maja - Szkolna Giełda Talentów.

24 maja - zawody sportowe. Udział biorą wybrani uczniowie obu szkół.

24 maja - uczestniczymy w Majówce Aniołów.

Uwaga! w bieżącym tygodniu zaplanowano spotkania z rodzicami zespołów ds. IPET. Spotkania odbywają się według harmonogramu.

13-17 maja 2024

13 maja - Kurs lutowania układów elektrycznych. Uczestnikami jest sześciu uczniów klas pierwszych Szkoły Branżowej. Zajęcia w ramach programu informatyki.

14 maja- klasy 3 dp i 2 dp uczestniczą w warsztatach kreatywnych w Szkole nie z tej Bajki.

15 maja - uczniowie Szkoły Branżowej uczestniczą w konferencji "Różnorodność jako strategia biznesowa. Osoby niepełnosprawne w zespole pracowników". Pomoc przy cateringu. Centrum Kreatywności Targowa.

16 maja - Wykłady i warsztat "Na tropie architektury" w Mazowieckim Instytucie Kultury. Klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

6-10 maja 2024

7 maja - warsztaty w Centrum Elektroekologii. Wyjście do Centrum Nauki Kopernik. Uczestniczy klasa 3 BP.

8 maja - uczniowie pierwszych klas Szkoły Branżowej odwiedzą Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek.

9 maja - klasy II DP i III AP zapoznają się z ofertą Warsztatów Terapii Zajęciowej Otwarte Drzwi.

9 maja - zwiedzanie Muzeum Więzienia Pawiak. Uczestnicy - wybrane klasy Szkoły Branżowej.

Uwaga! Pani Agata Schirok i pan Kamil Komorowski czekają na zgłoszenia od uczniów, którzy chcą wziąć udział w Giełdzie Talentów. Termin upływa 10 maja.

29 kwietnia-3 maja 2024

29 kwietnia - Wycieczka do Sochaczewa. W programie m.in. zwiedzania Muzeum Koleiki Wąskotorowej. Uczestniczą klasy: I AP, I EP, I DP i III EP.

2 maja - Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

1 i 3 maja  dni wolne od nauki szkolnej.

 

22-26 kwietnia 2024

23 kwietnia - Międzyszkolny Turniej Bowlingowy. ZSS nr 89 jest organizatorem Turnieju.

23 kwietnia - Sesja plakatowa z okazji Miesiąca Świadomości Autyzmu.

24 kwietnia - Warsztaty z okazji Dnia Ziemi. Nauczyciele wraz z uczniami pokażą co można zrobić z materiałów i rzeczy przeznaczonych do recyklingu.

26 kwietnia - Podsumowanie Miesiąca Świadomości Autyzmu.

27 kwietnia - Harcerze uczestniczą w Rajdzie pieszym "Polegli Niepokonani".

 

15-19 kwietnia 2024

Zapowiada się tydzień sportowych wrażeń.

17 kwietnia - sportowcy z naszej szkoły biorą udział w Spartakiadzie w Helenowie.

18 kwietnia - bierzemy udział w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej, który organizuje ZSS przy ul. Namysłowskiej.

19 kwietnia – wyjście do kina na film 3D pt. "Godzilla i Kong. Nowe imperium".

 

8-12 kwietnia 2024

Za nami okres okołoświąteczny i przerwa wiosenna, przed nami pełen tydzień pracy i nauki.

8 kwietnia - wytypowane klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczą w zajęciach o tematyce ekologicznej w ZUSOK.

8 kwietnia - grupa uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczy w warsztatach artystycznych "Rytmy i tańce świata".

9 kwietnia - warsztaty i wykład dla uczniów i nauczycieli "Kuchnia molekularna w pracowniach gastronomicznych". Warsztaty poprowadzi dr hab. inż. Przemysław Kowalczewski.

12 kwietnia - wytypowane klasy biorą udział w wyjściu na spektakl "Jajo w sieci" w Mazowieckim Instytucie Kultury.

12 kwietnia - "Nocowanie w szkole". Wydarzenie, którego nie mogą się doczekać uczniowie, nie odbyło się we wcześniejszym terminie.

25-27 marca 2024

25–26 marca – Rekolekcje wielkopostne.

Zbliża się czas wielkopostny – okres refleksji, modlitwy i przygotowania do świąt Wielkanocy. Nauczyciele religii pragną zaprosić wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się 25 i 26 marca.

Panie katechetki oraz ksiądz dr Józef Marcin Gontarz zachęcają uczniów i nauczycieli do zaangażowania się w zaplanowane aktywności.

Uczniowie, którzy nie uczestniczą w rekolekcjach, realizują plan zajęć.

27 marca – klasowe spotkania przedświąteczne. Tego dnia stołówka nie wydaje obiadów.

Zajęcia szkolne kończą się o godzinie 12.30. Uczniowie, którzy pozostaną w szkole, będą uczestniczyć w zajęciach świetlicowych.

18-22 marca 2024

18 marca – w szkole świętujemy Dzień kolorowej skarpetki. Jest to żartobliwa nazwa Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Jego symbolem są skarpetki nie do pary. Tego dnia zakładamy wielobarwne, niedopasowane skarpetki jako wyraz solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem. Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa świętujemy wcześniej. Oficjalna data święta to 21 marca.

20 marca – 20 uczniów Szkoły Branżowej przystąpi do ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Olimpiada Olimpus sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego, komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych.

22 marca - Zwiedzanie Izby Pamięci Narodowej  przy ul. Środkowej 8. Placówka jest poświęcona pamięci więźniów politycznych w okresie 1944-1947.  Kontynuacja programu edukacyjnego "Pamięć nie dała się zgładzić". Zwiedzanie zaplanowano dla grupy uczniów Szkoły Branżowej.

22 marca – Samorząd uczniowski Szkoły Branżowej zaplanował „Nocowanie w szkole”. W wydarzeniu o charakterze integracyjnym wezmą udział chętni uczniowie za zgodą rodziców i nauczycieli.

11-15 marca 2024

13 i 14 marca – grupy uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy mają zaplanowane warsztaty w Centrum Elektroekologii.

14 marca -  odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej. Zaplanowano podjęcie decyzji w sprawie przedłużenie etapu edukacyjnego dla uczniów.

14 marca - szkoła będzie gościć doradców zawodowych szkół podstawowych, poradni. Podczas spotkania przedstawimy ofertę kształcenia w naszej szkole.

15 marca – grupa uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy będzie uczestniczyć w zajęciach w stolarni w Centrum Kształcenia Zawodowego.

Do 22 marca – w szkole trwa zbiórka darów dla dzieci w Afryce. Akcję koordynuje szkolne Koło Wolontariatu.

4-8 marca 2024

W marcu 2024 panie Maria Lutoborska-Kresa i Anna Wrotek zaplanowały wydarzenia związane z projektem historyczno-literackim „Pamięć nie dała się zgładzić”.

Jest to projekt adresowany do uczniów klas trzecich Szkoły Branżowej. Ma na celu poszerzanie  wiedzy o zbrodniach stalinowskich. Oprócz cyklu lekcji obejmie on wspólne oglądanie filmu „Katyń” oraz zwiedzanie Muzeum Katyńskiego. Wyjście do Muzeum – 7 marca.

W dniach 4-8 marca grupa harcerzy będzie uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym w miejscowości Załęcze Wielkie w województwie łódzkim. Projekt „Idziemy Razem” ma na celu zwiększenie kompetencji społecznych i interpersonalnych osób z niepełnosprawnością.

4 marca zostały zaplanowane warsztaty "Spotkanie z nieznajomym", które poprowadzą panie funkcjonariuszki Straży Miejskiej.

5 marca  odbędzie się spotkanie z Policją na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich i pełnoletnich.

7 marca chętni uczniowie klas pierwszych Szkoły Branżowej wezmą udział w lekcji Informatyki, która odbędzie się w Muzeum Komputerów.

8 marca we współpracy z Caritas planowana jest zbiorka żywności w CH Wileńska. W zbiórce żywności będą uczestniczyli uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Dostosowanie
error: Content is protected !!