Koło wolontariatu

Uczymy odpowiedzialności. Cenimy wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, życzliwość i bezinteresowność. Wolontariusz to osoba, która bardzo chce zrobić coś dobrego, potrafi działać i podejmować decyzje. Wierzy, że warto rozwiązywać problemy, pomagać innym.

Beata Bogusz, Agata Schirok – opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

Pomogliśmy zwierzętom

Przed okresem świat Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla Fundacji Wzajemnie Pomocni. Jest to organizacja, która pomaga zwierzętom bezdomnym, chorym, rannym i skrzywdzonym, które często nie mają szans na przeżycie. Pracownicy Fundacji ratują wszystkie zwierzęta – domowe, gospodarskie i dzikie. W Fundacji znajdują specjalistyczną opiekę, jedzenie i miłość. Zebraliśmy w szkole dość sporo darów.

image000003
MicrosoftTeams-image (27)

Kartki dla Hospicjum

Wolontariusze wraz z uczniami wykonali kartki świąteczne dla pacjentów Hospicjum Domowego Księży Marianów w Warszawie. Zostały one przekazane pacjentom Hospicjum.

MicrosoftTeams-image (28)

Pomagamy z Caritasem

Już po raz kolejny włączyliśmy się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności Caritas Polska pod hasłem „ Tak. Pomagam”. Uczestniczący w zbiórce żywności Wolontariusze, udzielali klientom informacji dotyczących zbiórki. Zebraliśmy artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, które trafiły do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Szlachetna paczka

W 2022 roku odbyła się XXII edycja Szlachetnej Paczki, która wspiera rodziny, osoby starsze i samotne, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i potrzebujący pomocy.

My również przyłączyliśmy się do akcji. Wolontariusze zorganizowali w szkole zbiórkę dla wybranej osoby. W piątek 9 grudnia zawieźliśmy paczki do magazynu Szlachetnej Paczki pod Warszawą, skąd dotarły do „naszego Pana” podczas „weekendu cudów”. Otrzymał On lodówkę, kołdrę, pościel, ubrania, środki czystości.

MicrosoftTeams-image (29)

Galeria zdjęć

Porządkowaliśmy groby na Powązkach

Wolontariusze porządkowali groby na Cmentarzu Powązkowskim, najstarszym i najbardziej znanym katolickim cmentarzu w Warszawie. Spoczywa tam około milion osób, wśród nich znani Polacy – wybitni pisarze, uczeni, artyści, politycy i działacze społeczni. Wiele grobów na cmentarzu jest zapomnianych, nikt ich nie odwiedza. Nasi koledzy z Koła Wolontariatu, wraz z paniami Agatą Schirok i Beatą Bogusz oraz z panem Emanuelem Zemanem, porządkowali zapomniane i opuszczone mogiły, zapalili na nich też znicze.

Wolontariusze odwiedzili także groby zmarłych pochowanych w Alei Zasłużonych oraz w Katakumbach, m.in. Ignacego Mościckiego, Marii Grzegorzewskiej, Stefana Starzyńskiego, Władysława Reymonta, Czesława Niemena, Ireny Jarockiej.

Dla obywateli Ukrainy

Od początku wojny za wschodnią granicą włączyliśmy się do prowadzonej przez parafię pw. św. Wincentego Pallottiego akcji pomocy uchodźcom. Pomagamy w różny sposób i nie jest to jednorazowa pomoc. Uczniowie przygotowują podczas zajęć kanapki, gotują ciepłe posiłki. W szkole organizowane są zbiórki rzeczy potrzebnych uchodźcom. Akcję pilotuje pani Agata Schirok. Jest w stałym kontakcie z parafią i przekazuje w szkole co trzeba zrobić. W organizowanie pomocy włączają się wszyscy – uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Galeria zdjęć

fot33

Świąteczna zbiórka żywności

Włączyliśmy się do akcji pomocy potrzebującym. Wolontariusze ze Skaryszewskiej uczestniczyli w zbiórce żywności w jednym ze stołecznych hipermarketów. Przykład dał przewodniczący samorządu uczniowskiego szkoły branżowej.

Świąteczna zbiórka żywności to akcja odbywająca się od wielu lat w sklepach przed świętami Bożego Narodzenia. Ma bardzo ważny cel - zebranie jak największej ilości żywności, która za pośrednictwem Banków Żywności trafi na świąteczne stoły ludzi ubogich. W Polsce ponad dwa miliony osób żyje w skrajnym ubóstwie.

Dostosowanie