Wykłady prosto z uniwersytetu. Zdrowe odżywianie

16 lutego 2024 roku odbył się wykład dla młodzieży szkoły branżowej „Zdrowe odżywianie. Wykład poprowadziła dr inż. Alicja Jaworska-Piasecka, wykładowczyni Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.

Podczas wykładu online uczniowie dowiedzieli się między innymi tego, jakie są zasady zdrowego odżywiania, jakie produkty spożywcze są wartościowe, a których należy unikać, jakie są najczęstsze błędy żywieniowe popełniane przez młodzież oraz jak zdrowe odżywianie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Wykład dr inż. Alicji Jaworskiej-Piaseckiej z Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu był pierwszym z nowatorskiego cyklu „Wykłady prosto z Uniwersytetu”.

Miło nam poinformować, że ZSS nr 89 przystąpiła do współpracy z Wyższą Szkołą Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu reprezentowaną przez Panią rektor Irenę Czyżewską. Uczelnia zobowiązała się objąć patronatem kierunki kształcenia w naszej szkole. Współdziałanie szkoły i uczelni ma polegać na projektowaniu, realizacji i promocji różnego rodzaju przedsięwzięć.