Nowy rok szkolny rozpoczęty

Rozpoczął się rok szkolny 2023/2024. W długiej historii „Skaryszewskiej”  jest to już 78. rok szkolny. Za dwa lata szkoła będzie świętować 80-lecie działalności.

Od 1 września wprowadzono kilka ważnych zmian w organizacji pracy szkoły. Zmienił się zespół kierowniczy. Dyrektorem Zespołu Szkół nr 89 jest nadal Magdalena Mecha, która rozpoczyna szósty rok pracy na tym stanowisku. W kierowaniu szkołą wspomagać ją będą dwie panie wicedyrektor: Aneta Kuryś i Beata Sikorska. Jest także nowy kierownik kształcenia praktycznego ­– funkcję tę powierzono pani Monice Turowskiej.

W bieżącym roku szkolnym mamy 15 klas w Szkole Przysposabiającej do Pracy i 17 – w Szkole Branżowej. Łącznie uczy się w nich 173 uczniów. Budynek staje się coraz bardziej ciasny dla tak wielu osób, brakuje pomieszczeń na pracownie. Dlatego od września wydłużyliśmy czas pracy szkoły. Oznacza to, że niektórzy uczniowie będą rozpoczynać lekcje już o godzinie 7.10. Inni z kolei mają zaplanowane zajęcia na późniejszą godzinę, ale też będą kończyć lekcje później, na przykład o godzinie 17.10.

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!