Udanych wakacji. Zapracowaliśmy na odpoczynek!

Sukces uczniów naszej szkoły w ogólnopolskiej olimpiadzie języka angielskiego, wygrany przez panią Magdalenę Mecha konkurs na dyrektora szkoły, medale zdobyte podczas zawodów sportowych. Rok szkolny 2022/2023, który dziś żegnamy, dla wielu był bardzo udany i dobrze zapisze się w historii szkoły.

Powspominajmy.

Październik – ruszyła kolejna, druga już edycja zajęć w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego współfinansowanego przez Unię Europejską. Dwoje naszych długoletnich pracowników – pan Marek Osmeczko i pani Iwona Romaszewska – pobrali się. Duża grupa nauczycieli otrzymała nagrodę dyrektora szkoły, jeden nauczyciel – nagrodę Dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy.

Listopad – nasi pływacy wywalczyli pierwsze miejsce w sztafecie podczas XVIII Mazowieckiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych w Warszawie.

Grudzień – bardzo pracowity miesiąc dla szkolnych wolontariuszy i sporo gości na Skaryszewskiej. Odbyły się Giełda zawodów i Przedświateczny kiermasz.

Styczeń – grupa uczniów wzięła udział w ogólnopolskiej olimpiadzie języka angielskiego Olimpus. To był bardzo duży sukces. Nasz kolega Błażej z klasy II a zdobył 8. miejsce. W Olimpiadzie brało udział ponad dwa tysiące uczniów. Konkurs był adresowany głównie do uczniów liceów ogólnokształcących. W szkole odbył się bardzo udany koncert finałowy I Wojewódzkiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Szkół Specjalnych „Skaryszewska 2022”.

Luty – zasłużyliśmy na ferie.

Marzec – panie anglistki zorganizowały po raz drugi konkurs poezji angielskiej.

Kwiecień – uczestniczyliśmy jako jedyna szkoła specjalna w akcji „Żonkile”. Przed szkołą rozkwitło „Pole nadziei”. Grupa uczniów tworzyła prace na Międzynarodowy Konkurs Literacki. Katarzyna odniosła sukces w III mazowieckim Festiwalu Piosenki Religijnej, a sportowcy byli najlepsi w Turnieju Unihokeja.

Maj – udane majówki i wycieczki, ale też mnóstwo pracy. Pani Magdalena Mecha wygrała po raz drugi konkurs na dyrektora szkoły. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali po mistrzowsku I Mityng Lekkoatletyczny Szkół Specjalnych. Skończono pracę nad monografią szkoły „Dla nas dzień się dopiero zaczyna”. Zachęcamy do lektury.

To oczywiście nie wszystko. W ciągu roku pani Agata Schirok wraz z uczniami odwiedzała kolejne wystawy i muzea, Pani Katarzyna Wasiłowska i pan Paweł Zabielski zwiedzali miasta w Polsce, harcerze uczestniczyli w rajdach, pani Elżbieta Sumera, pan Marcin Malmon budowali z uczniami eko-szklarnię, dzięki pani Urszuli Czuper i jej uczniom kwitną non stop kwiaty. Pani Teresa Gronek „załatwiła” sponsora na bieżnię, pani Katarzyna Sawicka wystarała się o urządzenie przestrzeni do rekreacji. Była jeszcze zalana kuchnia, pilny remont przeciekającego dachu, znalezisko na strychu…Samo życie.

Udanych wakacji życzą uczniom oraz nauczycielom dyrektor Magdalena Mecha i wicedyrektor Lidia Gawrychowska-Pilarczyk.

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!