Podróż w czasie na lekcji informatyki w Muzeum Komputerów

Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier to ciekawa podróż w czasie do początków ery cyfrowej.

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Branżowej odwiedzili dziś to jedyne w swoim rodzaju muzeum. Mogli wypróbować oryginalne komputery, konsole i gry.  Od Atari 800XL i Commodore 64, przez pierwsze PeCety, aż po kultowe konsole PlayStation i Nintendo. Była szansa, by zagrać w kultowe gry z lat 80. i 90., takie jak Pac-Man, Super Mario Bros., Tetris czy Wolfenstein 3D.

W muzeum, które mieści się w przejściu podziemnym w al. Niepodległości każdy znajdzie coś dla siebie! Wszystkie stanowiska są podłączone do telewizorów i monitorów kineskopowych, co pozwala na jeszcze bardziej autentyczne doświadczenie.

Dodatkowo, w muzeum znajduje się pokaźna biblioteka prasy i książek związanych z tematyką komputerów, informatyki, konsol i gier. Uczniowie mogli przejrzeć stare numery czasopism takich jak „Bajtek” czy „Komputer Świat” i dowiedzieć się, jak wyglądał świat komputerów w czasach ich rodziców, a nawet dziadków!