Muzeum Domków Lalek – dla młodszych i dla dorosłych

Mieliśmy okazję odwiedzić prawdziwą perełkę na mapie Warszawy – Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek.

To unikatowe miejsce, nie mające sobie równych w tej części Europy, potrafi zachwycić wszystkich od progu. Na bogate zbiory muzealne składają się przepiękne domki dla lalek z różnych epok i z różnych zakątków świata, wyposażone w miniaturowe meble, akcesoria i figurki. Niezwykle ciekawy i zaskakujący jest dział zabawek sakralnych. To wszystko sprawia, że wizyta w Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek jest nie tylko zabawą, ale również cenną lekcją historii i kultury.

Za tym magicznym miejscem stoi Fundacja Belle Époque, której inicjatorką i prezes jest Aneta Popiel-Machnicka. Od 2006 roku z pasją kolekcjonuje i konserwuje domki dla lalek, a muzeum stało się spełnieniem jej marzenia o propagowaniu wiedzy i świadomości na temat roli zabawek w historii cywilizacji.


Serdecznie dziękujemy Fundacji Belle Époque za możliwość odwiedzenia za darmo tego wyjątkowego miejsca. Zachęcamy wszystkich do wizyty w Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek. Nagrody, które dotychczas otrzymało Muzeum, są w pełni zasłużone.

Fot. AA

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!