W Białymstoku – pięknie i z dreszczykiem

Białystok to stolica Podlasia. W minionym tygodniu wybrali się tam, w kolejną podróż po Polsce, uczniowie szkoły branżowej wraz z nauczycielami Katarzyną Wasiłowską i Pawłem Zabielskim.

W Białymstoku nasi koledzy zwiedzili Pałac Branickich, w którym bywał u swojej siostry, Izabeli Branickiej, ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski. Obecnie mieszczą się tam Uniwersytet Medyczny oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Wędrując salami pałacu, uczestnicy poznali nie tylko historię rodu Branickich, ale także historię medycyny – dawne gabinety: stomatologiczny, rentgenowski oraz salę szpitala polowego. Przez chwilę było przerażająco – w pokoju z ludzkimi narządami zanurzonymi w formalinie. Z kolei inne pomieszczenia, między innymi pokoje gościnne, kaplica, sypialnia państwa Branickich, zachwycały bogactwem wystroju. Szczególny zachwyt zwiedzających wzbudził w zwiedzających pałacowy ogród.

Z Pałacu Branickich grupa udała się na warsztaty chemiczne. Eksperymenty zafascynowały uczniów, a niektórych nieco przeraziły. Podsumowując, wycieczkę do Białegostoku polecamy wszystkim tym, którzy lubią skrajne emocje.

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!