Varso Tower. Na dachu Europy

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy mieli niezwykłą okazję odwiedzić Varso Tower – najwyższy budynek nie tylko w Warszawie, ale i całej Unii Europejskiej.

Największą atrakcją Varso Tower, który mierzy 310 metrów, jest taras widokowy. Wjeżdża się na niego najszybszą windą w Polsce.

Warszawa oglądana z tej wysokości jest imponująca. Z tarasów rozciąga się widok na wszystkie dzielnice i najważniejsze punkty orientacyjne: Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Wisłę, Zamek Królewski, Stadion Narodowy i wiele innych. Obecnie na tarasach trwa urządzanie ogrodów. Będzie to najwyżej położony ogród w Europie. Rewelacyjne miejsce na relaks i podziwianie widoków w otoczeniu zieleni.

Po oficjalnym otwarciu tarasów widokowych, Varso Tower z pewnością stanie się jednym z najważniejszych wydarzeń turystycznych w Warszawie. Będą one magnesem dla turystów z Polski i całego świata, którzy chcą zobaczyć miasto z góry i poczuć się jak na dachu Europy.

Wizyta w Warsaw Tower była częścią pilotażowego programu „Warszawska przygoda”, który będzie realizowany w naszej szkole w przyszłym roku szkolnym. Program ten ma na celu poszerzanie wiedzy i umiejętności młodych warszawiaków, a także integrowanie ich ze środowiskiem lokalnym.

Jesteśmy bardzo panu Cezaremu Błaszczykowi, dyrektorowi komercyjnemu w HB Reavis Investments za wrażenia, jakich nam dostarczył i za opowieść o najwyższym budynku w Europie.

Fot. AA, L. Gawrychowska-Pilarczyk