Wyróżnienie. Skaryszewska z tytułem „Szkoła z Misją”

Z nieukrywaną radością informujemy, że Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio przyznała naszej szkole wyróżnienie „Szkoła z Misją”.

O docenieniu naszej szkoły poinformowała prezes Fundacji Justyna Janiec-Palczewska. Cytujemy pismo przesłane na adres szkoły.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Waszą pomoc. Dzięki darom, które nam  przekazaliście będziemy mogli pomóc wielu potrzebującym.

Dziękujemy za Waszą wrażliwość na losy najuboższych mieszkańców świata. To wspaniałe, że w pomoc angażujecie swoich podopiecznych i od najmłodszych lat uczycie ich zauważać potrzeby drugiego człowieka.

Z ogromną radością chcielibyśmy przyznać Waszej placówce tytuł „SZKOŁA Z MISJĄ”.

Zachęcamy do umieszczenia tego logo na stronie internetowej Waszej szkoły oraz w mediach społecznościowych wraz z adresem strony fundacji. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach organizowanych przez Fundację „Redemptoris Missio”. Razem mamy ogromną moc!

Szanowna Pani Prezes, społeczność szkoły czuje się zaszczycona wyróżnieniem „Szkoła z Misją”. Przyznane nam wyróżnienie motywuje nas do dalszej pracy i do jeszcze większego zaangażowania. „Szkoła z Misją” to dla nas zobowiązanie do czynienia dobra i niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Funfacja Redemptoris Missio pomaga chorym i potrzebującym w najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących pomocy regionach Świata. Między innymi do krajów Afryki wysyła lekarzy, sprzęt do leczenia, buduje przychodnie i domy opieki oraz uczy ludzi na miejscu, w jaki sposób mogą sami pomóc sobie. Z tą Fundacją, która ma takie szlachetne cele, nawiązała współpracę nasza nauczycielka – Beata Bogusz. Zorganizowała w szkole zbiórkę darów dla potrzebujących. W tej pracy wspomagali ją ks. dr Józef Gontarz i katechetka Bogusława Proczka. Wspólnie zachęcali nas wszystkich w szkole i przekonywali, że ta pomoc jest potrzebna. Dziękujemy nauczycielom katechetom za to działanie.