Menu Zamknij

Rekolekcje wielkopostne

Na zdjęciu ksiądz Józef Gontarz i uczniowie.

W Wielkim Tygodniu uczniowie szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Dla każdego chrześcijanina to szczególny czas, bo może on, właśnie w tym czasie, odnaleźć sens życia, odzyskać wiarę i nadzieję. Każdy dzień Wielkiego Tygodnia pomaga w zrozumieniu największej tajemnicy wiary, czyli zmartwychwstania Jezusa.

W okresie Wielkiego Postu uczniowie słuchali na lekcjach religii treści, które miały pomóc przygotować się duchowo do Wielkanocy. Podczas pierwszego dnia rekolekcji ks. dr Józef Gontarz mówił – Nie możemy przechodzić obojętnie wobec tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Bo to sam Jezus mówi do nas, że wszystko co uczynicie wobec najmniejszych, mnie uczynicie.

W pallotyńskiej świątyni uczniowie usłyszeli jeszcze, że dla Boga wszyscy są równi, że Bóg czeka na każdego człowieka w konfesjonale. – Kiedy będzie Wam w życiu ciężko, proszę Was, przychodźcie wtedy do Jezusa – zwrócił się do Wszystkich ks. Józef.

Drugiego dnia rekolekcji pani Beata Bogusz opowiadała o Wielkim Tygodniu, Triduum Paschalnym, tłumaczyła znaczeniu sensu tych dni. O tradycji święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, mówił pan Marcin Malmon. Podczas mszy świętej w trakcie homilii ks. dr Józef Gontarz powiedział: – Każdy z Was jest ochrzczony, czyli Bóg na waszym sercu odcisnął pieczątkę z napisem „mój jesteś”. I nic tego nie złamie. Bóg nigdy z nas nie zrezygnuje.

Tegoroczne rekolekcje odbyły się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Zakończyliśmy je z myślą, że  jest nadzieja dla każdego z nas. Każdy odkrywając w sobie wiarę i miłość, realnie zmienia świat.

Sławomir Komuda

Dostosowanie