Warsztaty z Fundacją Civis Polonus

Odbyły się pierwsze warsztaty dla uczniów obu szkół, które poprowadzili przedstawiciele Fundacji Civis Polonus.

• Poznania się i wymiany doświadczeń z zakresu działalności samorządów szkolnych.
  • Znalezienia odpowiedzi na pytania dotyczące organizacji samorządności uczniowskiej w klasach branżowych.
  • Dowiedzenia się, jak skutecznie włączać uczniów i uczennice w życie społeczne szkoły.
  • Poznanie sposobów komunikowania się językiem szacunku i empatii.
  • Rozwijanie umiejętności inicjowania i planowania działań.
  • Nabycie umiejętności diagnozowania potrzeb i problemów swoich i rówieśników.
  • Wzmacnianie w sobie postawy wytrwałości w działaniach na rzecz szkoły i społeczności.
  • Zapoznanie się z działaniami podejmowanymi przez inne samorządy uczniowskie.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i zadawali pytania. Zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością przyczynią się do rozwoju samorządów uczniowskich w naszej szkole. Warsztaty zorganizowała pani wicedyrektor Aneta Kuryś.

Dziękujemy Fundacji Civis Polonus za przeprowadzenie warsztatów. Zachęcamy do śledzenia życia szkoły na stronie www i na Facebooku.

Fot. A. Kuryś