Uroczysty Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela, oficjalnie Dzień Komisji Edukacji Narodowej, jest w naszej szkole obchodzony każdego roku niezwykle uroczyście.

Tradycyjnie, podczas dzisiejszej uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie uroczyście przyrzekali być dobrymi uczniami, sumiennie wypełniać swoje obowiązki i godnie reprezentować szkołę. – Uczniowie, pamiętajcie. Przyrzeczenia to zobowiązania, które bierzemy na siebie wobec innych lub samych siebie. Dotrzymywanie przyrzeczenia świadczy o naszej uczciwości, rzetelności i odpowiedzialności – mówiła Magdalena Mecha, dyrektorka Zespołu Szkół nr 89.

Niezwykle miłym akcentem był udział w akademii tegorocznych absolwentów szkoły branżowej. Dla nich była to ważna chwila – pani dyrektor z dumą wręczyła im dyplomy potwierdzające zdobyte kwalifikacje zawodowe.

Zostały także przyznane Nagrody Dyrektora w uznaniu za zaangażowanie i osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Wszystkim wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły serdecznie gratulujemy.

Na zakończenie uroczystości uczniowie zaprezentowali specjalnie przygotowany program artystyczny. Głośne brawa były najlepszym dowodem uznania dla młodych artystów.