O nas

Zespół Szkół Specjalnych nr 89 mieści się przy ulicy Skaryszewskiejna Pradze Południe w Warszawie.

Naszą misją jest stworzenie młodzieży możliwości rozwijania własnych zainteresowań i zdolności. Tworzymy szkołę porozumienia i wzajemnego zaufaniaUczymy tolerancji i szacunku dla kolegów oraz środowiska. Kształtujemy osobowość uczniów poprzez integrację, edukację i zabawęUmacniamy wiarę i poczucie własnej wartościUczymy młodzież samodzielności i odpowiedzialności, aby przygotować do dorosłego, aktywnego życia w społeczeństwie.

Głównym celem edukacji w naszej szkole jest kształcenie zawodowe i przygotowanie przyszłego absolwenta do pracy na stanowisku robotnika wykwalifikowanego

STRUKTURA SZKOŁY

W skład Zespołu Szkół Specjalnych nr 89 wchodzą:

Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna nr 53 im. Anny Gotinowej dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, kształcąca młodzież w zawodach :

• kucharz,
  • sprzedawca,
  • cukiernik,
  • piekarz,
  • wędliniarz,
  • pracownik pomocniczy obsługi hotelowej,
  • asystent fryzjera,
  • pracownik pomocniczy krawca.

Cykl kształcenia trwa 3 lata.

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 3 dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, kształcąca w modułach

•   bukieciarstwo,
  •   masy plastyczne,
  •   galanteria papiernicza i plastyka,
  •   decoupage,
  •   prace porządkowe,
  •   prace biurowe.

Atuty szkoły:

1. Brak barier architektonicznych – szkoła jest wyposażona w windę i podjazdy.
  2. Pozytywna atmosfera wychowawcza i bezstresowe nauczanie pod okiem wykwalifikowanej kadry z dużym doświadczeniem.
  3. Zajęcia praktyczne w firmach państwowych, prywatnych oraz w punktach usługowych.
  4. Wysoki poziom nauczania udokumentowany wynikami zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe organizowanego przez OKE.
  5. Dostęp do pracowni komputerowej i multimedialnej.
  6. Plan zajęć dostosowany do możliwości ucznia.
  7. Wycieczki i wyjścia edukacyjne.
  8. Naukę języka angielskiego w pracowni multimedialnej.
  9. Pomoc w zdobyciu pracy.
  10. Posiłki dla uczniów (możliwość uzyskania dofinansowania z OPS).
  11. Zajęcia w siłowni.
  12. Organizowanie czasu wolnego: dyskoteki, imprezy okolicznościowe.
  13. Doradztwo dla rodziców w sprawach wychowawczych.
  14. Dbamy o bezpieczeństwo na terenie obiektu.
  15. Zapewniamy opiekę medyczną, psychologiczną, logopedyczną, doradcy zawodowego.