O nas

Zespół Szkół Specjalnych nr 89 znajduje się na Pradze Południe w Warszawie przy ulicy Skaryszewskiej 8. Jesteśmy usytuowani w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym, co jest dogodne dla uczniów przyjeżdżających z różnych stron Warszawy.

Naszą misją jest stworzenie młodzieży możliwości rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. Tworzymy szkołę porozumienia i wzajemnego zaufaniaUczymy tolerancji i szacunku dla kolegów i środowiska. Kształtujemy osobowość uczniów poprzez integrację, edukację i zabawęUmacniamy wiarę i poczucie własnej wartościUczymy młodzież samodzielności, odpowiedzialności, aby przygotować do dorosłego, aktywnego życia w społeczeństwie.

Głównym celem edukacji w naszej szkole jest kształcenie zawodowe i przygotowanie przyszłego absolwenta do pracy na stanowisku robotnika wykwalifikowanego

STRUKTURA SZKOŁY

W skład Zespołu Szkół Specjalnych nr 89 wchodzą:

Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna nr 53 im. Anny Gotinowej z
oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej nr 53
dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, kształcąca młodzież w zawodach :

• kucharz
  • sprzedawca
  • cukiernik
  • piekarz
  • wędliniarz
  • pracownik pomocniczy obsługi hotelowej
  • asystent fryzjera
  • pracownik pomocniczy krawca

Cykl kształcenia trwa 3 lata

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 3 dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, kształcąca w modułach :

•   gospodarstwo domowe
  •   bukieciarstwo
  •   masy plastyczne
  •   galanteria papiernicza i plastyka
  •   decoupage
  •   prace porządkowe
  •   prace biurowe

Prace młodzieży eksponowane w urzędach oraz na wystawach organizowanych przez instytucje. Zajmują czołowe miejsca w konkursach, nagradzane na różnych uroczystościach. Satysfakcja z sukcesu i uznanie innych mobilizują młodzież do dalszego działania i rozwijania swoich umiejętności. Ekspozycja prac motywuje uczniów do rozwijania działalności artystycznej

NASZA SZKOŁA ZAPEWNIA :

1. Brak barier architektonicznychszkoła wyposażona w windę i podjazdy
  2. Miłą atmosferę i bezstresowe nauczanie pod okiem wykwalifikowanej kadry z dużym doświadczeniem
  3. Zajęcia praktyczne w firmach państwowych, prywatnych, oraz w punktach usługowych.
  4. Wysoki poziom nauczania udokumentowany wynikami zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe organizowanego przez OKE
  5. Nowoczesne metody nauczania w estetycznie i nowocześnie urządzonych pracowniach.
  6. Stały dostęp do pracowni komputerowej i multimedialnej.
  7. Plan zajęć dostosowany do możliwości ucznia.
  8. Wycieczki i wyjścia edukacyjne.
  9. Naukę języka angielskiego w pracowni multimedialnej,
  10. Pomoc w zdobyciu pracy.
  11. Posiłki dla uczniów (możliwość uzyskania dofinansowania z OPS)
  12. Korzystanie z nowoczesnej siłowni
  13. Dyskoteki i zabawy
  14. Doradztwo dla rodziców w sprawach wychowawczych