image000000 6

Oblicza kultury

Zapraszamy uczniów do udziału w cyklu zajęć pod wspólnym tytułem "Oblicza kultury". Mają one na celu kształcenie kompetencji kulturalnych uczniów, przygotowanie ich do  uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz stwarzanie każdemu uczestnikowi warunków do rozwijania aktywności twórczej.

 

Będziemy więc organizować wyjścia do teatrów, muzeów, kin i uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach. Zaplanowaliśmy szkolne konkursy muzyczne, plastyczne oraz literackie. Weźmiemy udział w wydarzeniach pozaszkolnych. Nawiążemy współpracę z innymi placówkami i instytucjami kulturalnymi – domami kultury, bibliotekami. Wierzymy, że dzięki tym rozmaitym działaniom przygotujemy uczniów do uczestnictwa w kulturze, stworzymy warunki do ich rozwoju osobowości i poszerzymy ich zainteresowania. A przy okazji odkryjemy potencjał i drzemiące w każdym talenty.

image000000 2
image000000 5

Spotkanie z Janem Stokłosą

Kompozytorem być

Warsztaty „Kompozytorem być” odbyły się w Basenie Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej. A poprowadził je Jan Stokłosa – doświadczony kompozytor, aranżer, dyrygent, multiinstrumentalista, twórca muzyki, laureat wielu nagród muzycznych.

Dowiedzieliśmy się, co to jest muzyka i z czego się składa. Poznaliśmy główne elementy pracy kompozytora oraz jakie są różnice między komponowaniem, aranżowaniem, a orkiestracją. Mistrz Stokłosa opowiedział też, jakich narzędzi używa się podczas komponowania i przybliżył tajniki sztuki dyrygenckiej.

Podróż w czasie

W Łazienkach Królewskich o modzie w XVIII wieku

Tym razem podróż w czasie – przenieśliśmy się do XVIII wieku i dowiedzieliśmy się, jak wyglądała ówczesna francuska moda. Ogromne suknie i wspaniałe fryzury pań, pończochy i peruki panów. To były czasy pełne pudru, falbanek i specyficznego podejścia do higieny.

Galeria zdjęć

Mazowieckie Centrum Kultury

Wędrówka Nabu

W poniedziałek, 21 listopada, obejrzeliśmy w Mazowieckim Instytucie Kultury przedstawienie pod tytułem "Wędrówka Nabu".
„Wędrówka Nabu” to historia o odwadze, strachu i poszukiwaniu domu. Przedstawienie jest opisem trudnej, samotnej wyprawy przez pustynię i wielkie wody, podczas której dziewczynka napotyka na różnych ludzi. Bohaterka wpada w niewidoczne druty kolczaste, które pozostawiają odczuwalne rany oraz widzi łodzie, których nie ma - przynajmniej nie dla wszystkich.
Historia Nabu pokazuje, jak ciężko jest uciec przed strachem i bólem. Jak wiele trzeba wycierpieć, by osiągnąć cel wędrówki.
I mimo tego, że dotychczasowa droga bardzo ją rani, decyduje się wyruszyć do tego lepszego świata.
Po przedstawieniu uczestniczyliśmy
w warsztatach, które pomogły nam jeszcze bardziej zrozumieć to, z czym mierzą się obecnie ludzie na całym świecie.

Oblicza kultury

Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach.

Agata Schirok i Sandra Niedźwiecka

Dostosowanie