Oblicza kultury

Zapraszamy do udziału w cyklu zajęć pod wspólnym tytułem "Oblicza kultury". Zajęcia mają na celu kształcenie kompetencji kulturalnych, przygotowanie do  uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz stwarzanie każdemu uczestnikowi warunków do rozwijania aktywności twórczej.

Wierzymy, że dzięki tym rozmaitym działaniom przygotujemy uczniów do uczestnictwa w kulturze, stworzymy warunki do ich rozwoju osobowości i poszerzymy ich zainteresowania. A przy okazji odkryjemy potencjał i drzemiące w każdym talenty.

Warsztaty plastyczne

W Galerii Abakus

Ponownie odwiedziliśmy Galerię Abakus. Tym razem przybliżona została nam tematyka, technika i stylistyka martwej natury, portretu i pejzażu. W oparciu o wiedzę przekazaną w części teoretycznej, Uczniowie oddali się twórczym działaniom i wykonali portrety osób, które lubią, kochają, podziwiają.

23 stycznia 2023. Opiekunowie: Agata Schirok, Bogumiła Bednarz

abakus

Warsztaty plastyczne

Collage. Co to jest?

W galerii Abakus, która mieści się w Stołecznym Centrum Edukacji Społecznej wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych. Poznaliśmy collage, jedną z technik artystycznych. Polega ona na naklejanie na płótno różnych materiałów. Podziwialiśmy prace prezentowane na wystawie w galerii, które wykonane były tą metodą. Stworzyliśmy też pracę na temat "Miasto.

12 grudnia 2022. Opiekunowie: Agata Schirok, Wojciech Jasiński

image000000 2
image000000 5

Spotkanie z Janem Stokłosą

Kompozytorem być

Warsztaty „Kompozytorem być” odbyły się w Basenie Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej. A poprowadził je Jan Stokłosa – doświadczony kompozytor, aranżer, dyrygent, multiinstrumentalista, twórca muzyki, laureat wielu nagród muzycznych.

Dowiedzieliśmy się, co to jest muzyka i z czego się składa. Poznaliśmy główne elementy pracy kompozytora oraz jakie są różnice między komponowaniem, aranżowaniem, a orkiestracją. Mistrz Stokłosa opowiedział też, jakich narzędzi używa się podczas komponowania i przybliżył tajniki sztuki dyrygenckiej.

Podróż w czasie

W Łazienkach Królewskich o modzie w XVIII wieku

Tym razem podróż w czasie – przenieśliśmy się do XVIII wieku i dowiedzieliśmy się, jak wyglądała ówczesna francuska moda. Ogromne suknie i wspaniałe fryzury pań, pończochy i peruki panów. To były czasy pełne pudru, falbanek i specyficznego podejścia do higieny.

Mazowieckie Centrum Kultury

Wędrówka Nabu

W poniedziałek, 21 listopada, obejrzeliśmy w Mazowieckim Instytucie Kultury przedstawienie pod tytułem "Wędrówka Nabu".
„Wędrówka Nabu” to historia o odwadze, strachu i poszukiwaniu domu. Przedstawienie jest opisem trudnej, samotnej wyprawy przez pustynię i wielkie wody, podczas której dziewczynka napotyka na różnych ludzi. Bohaterka wpada w niewidoczne druty kolczaste, które pozostawiają odczuwalne rany oraz widzi łodzie, których nie ma - przynajmniej nie dla wszystkich.
Historia Nabu pokazuje, jak ciężko jest uciec przed strachem i bólem. Jak wiele trzeba wycierpieć, by osiągnąć cel wędrówki.
I mimo tego, że dotychczasowa droga bardzo ją rani, decyduje się wyruszyć do tego lepszego świata.
Po przedstawieniu uczestniczyliśmy
w warsztatach, które pomogły nam jeszcze bardziej zrozumieć to, z czym mierzą się obecnie ludzie na całym świecie.

Oblicza kultury

Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach.

Agata Schirok i Sandra Niedźwiecka

Dostosowanie
error: Content is protected !!