Menu Zamknij

Wygląd bardzo dużo znaczy

Gościliśmy w szkole panią wizażystkę Weronikę Zielińską, która poprowadziła warsztaty makijażu oraz zorganizowała pokaz charakteryzacji teatralnej i efektów specjalnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Uspokajamy, nikomu nic złego się nie stało i nikogo nic nie bolało.

Gościa zaprosiła do nas pani Katarzyna Cichocka-Balińska. W Szkole Przysposabiającej do Pracy prowadzi ona zajęcia z kształtowania wizerunku. Podczas tych zajęć uczy, jak ważny jest wygląd każdego z nas.

Z różnych badań wynika, że ludzie świetnie wyglądający mają trochę lepiej w życiu. Jeśli ktoś jest zadbany, wygląda atrakcyjnie, to inni ludzie przypisują mu inne pozytywne cechy. Jesteśmy skłonni uważać, że osoby dobrze wyglądające są mądre, utalentowane, mają dobry charakter. Wzbudzają one również w nas więcej zaufania i chętniej im pomagamy.

Badacze doszli też do wniosku, że osoby, które dobrze wyglądają, nie tylko są uważane za bardziej sympatyczne i miłe, ale również więcej zarabiają.

Warto zwrócić również uwagę, że często jesteśmy oceniani na podstawie pierwszego wrażenia. To jest ważne na przykład podczas rozmowy o pracę. Dbajmy o siebie.

Fot. Katarzyna Cichocka-Balińska

Dostosowanie