Wrócili z Gdańska z medalami

Sportowcy ze Skaryszewskiej wrócili z Gdańska z ogólnopolskich zawodów pod nazwą „Igrzyska Bez Barier”. Wrócili z medalami, w tym ze srebrem za bieg sztafetowy. Medale wręczyła im Agnieszka Kobus-Zawojska – wioślarka, brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro (2016) i wicemistrzyni olimpijska z Tokio (2020).

Naszą szkołę reprezentowali: Gabrysia Skubalska, Wiktoria Struzik, Łucja Ludwiczak, Kacper Pasiewicz, Tomasz Zięba, Kamil Trojanowski, Dominik Bylak, Mateusz Bereza i Patryk Jączak. Drużyną opiekowali się trenerzy Kamil Piątek i Marek Kręcik.

W Igrzyskach brała udział młodzież ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Zawodnicy walczyli o medale na ergometrze wioślarskim, w badmintonie i lekkoatletyce (pchnięcie kulą, bieg sztafetowy, wieloskok).

Gabrysia Skubalska zdobyła I miejsce w zmaganiach na ergometrze wioślarskim w kategorii dziewcząt, a Tomasz Zięba i Kacper Pasiewicz zajęli odpowiednio trzecie i szóste miejsce w kategorii chłopców na ergometrze. Ponadto reprezentacja szkoły zajęła drugie miejsce w sztafecie. To ogromny sukces w ogólnopolskich zawodach.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i ich trenerom. Sportowcy i trenerzy, cała szkoła jest z Was dumna, pięknie reprezentowaliście Skaryszewską w Gdańsku.

Fot. Kamil Piątek