Menu Zamknij

Szkolne Koło Wolontariatu

W naszej szkole powstało Koło Wolontariatu. Poprzez zachęcanie i angażowanie uczniów w pracę na rzecz innych, chcemy, aby uczyli się oni odpowiedzialności,  wyzwalali w sobie wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, życzliwość i bezinteresowność. Wolontariat w szkole na Skaryszewskiej jest traktowany jako ważny cel wychowawczy. Wolontariusz to osoba, która jest zmotywowana, potrafi działać i podejmować decyzje. Wierzy, że warto rozwiązywać problemy, pomagać innym. Wolontariat uczy także skuteczniej komunikować się z ludźmi. 

Beata Bogusz, Agata Schirok – opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

Pomagamy

Od początku wojny za wschodnią granicą włączyliśmy się do prowadzonej przez parafię pw. św. Wincentego Pallottiego akcji pomocy uchodźcom. Pomagamy w różny sposób i nie jest to jednorazowa pomoc. Uczniowie przygotowują podczas zajęć kanapki, gotują ciepłe posiłki. W szkole organizowane są zbiórki rzeczy potrzebnych uchodźcom. Akcję pilotuje pani Agata Schirok. Jest w stałym kontakcie z parafią i przekazuje w szkole co trzeba zrobić. W organizowanie pomocy włączają się wszyscy – uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. 

 

 


Zorganizowaliśmy akcję pomocy podopiecznym Fundacji Znajdki. Organizacja ta zajmuje się zwierzętami porzuconymi, starszymi, chorymi. Każdego dnia ratuje psy i koty, dając im szansę na lepsze życie. Fundacja stara się stworzyć miejsce, które będzie namiastką domu, gdzie zwierzęta odzyskają zdrowie, spokój i wiarę w człowieka.

Zebraliśmy karmę, zabawki, ręczniki, miski, obroże, smycze, podkłady, posłania, środki czystości. Dużo tego. Porzuconym zwierzętom przyda się każda rzecz.

 

Włączyliśmy się do akcji pomocy potrzebującym. Wolontariusze ze Skaryszewskiej uczestniczyli w zbiórce żywności w jednym ze stołecznych hipermarketów. Przykład dał przewodniczący samorządu uczniowskiego szkoły branżowej.

Świąteczna zbiórka żywności to akcja odbywająca się od wielu lat w sklepach przed świętami Bożego Narodzenia. Ma bardzo ważny cel – zebranie jak największej ilości żywności, która za pośrednictwem Banków Żywności trafi na świąteczne stoły ludzi ubogich. W Polsce ponad dwa miliony osób żyje w skrajnym ubóstwie.

 

Dostosowanie