Menu Zamknij

Szkolne Koło Wolontariatu

W naszej szkole powstało Koło Wolontariatu. Poprzez zachęcanie i angażowanie uczniów w pracę na rzecz innych, chcemy, aby uczyli się oni odpowiedzialności,  wyzwalali w sobie wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, życzliwość i bezinteresowność. Wolontariat w szkole na Skaryszewskiej jest traktowany jako ważny cel wychowawczy. Wolontariusz to osoba, która jest zmotywowana, potrafi działać i podejmować decyzje. Wierzy, że warto rozwiązywać problemy, pomagać innym. Wolontariat uczy także skuteczniej komunikować się z ludźmi. 

Beata Bogusz, Agata Schirok – opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

Pomagamy znajdkom

Organizujemy zbiórkę na rzecz podopiecznych Fundacji Znajdki. Organizacja ta zajmuje się zwierzętami porzuconymi, starszymi, chorymi. Każdego dnia ratuje psy i koty, dając im szansę na lepsze życie. Fundacja stara się stworzyć miejsce, które będzie namiastką domu, gdzie zwierzęta odzyskają zdrowie, spokój i wiarę w człowieka.

Zbieramy: karmę, zabawki, ręczniki, miski, obroże, smycze, podkłady, posłania, środki czystości (np. domestos, ręczniki papierowe). Jeśli mają Państwo rzeczy, które nie są już potrzebne, np. posłanie,  na którym wasz pupil nie chce spać, albo zabawki, którymi się nie bawi, a może szelki, w które nie może już się wcisnąć. Nie trzeba kupować nowych rzeczy, żeby pomóc. Porzuconym zwierzętom przyda się każda rzecz.

Zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji „Pomagamy znajdkom”. Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy. Akcja potrwa do 3 grudnia.

Dostosowanie