Menu Zamknij

W hołdzie papieżowi

W czwartek w szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Papieża Jana Pawła II. Jest to polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm w hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II. W tym roku święto obchodzono po raz 19. – Hasłem jest wezwanie papieża Wstańcie, chodźmy – powiedział ksiądz Michał Szeszko, który darzy ogromnym szacunkiem i miłością papieża-Polaka. Ksiądz uczy w naszej szkole religii, ale też posługuje u sióstr Urszulanek przy ul. Wiślanej na Powiślu i tam mieszka.  Budynek klasztoru ma ciekawą historię. Właśnie przy Wiślanej przez 23 lata zatrzymywał się ksiądz, biskup, a później kardynał Karol Wojtyła. Z tego klasztoru w 1978 roku Wojtyła wyjechał na konklawe do Watykanu, podczas którego został wybrany na papieża.

W następnym roku papież przyjechał z pielgrzymką do Polski. –  Był to 1979 rok i władze komunistyczne zdecydowanie się jej sprzeciwiały, przeczuwając, że może ona odmienić serca i umysły Polaków i w konsekwencji zmienić przyszłość kraju – powiedziała pani Małgorzata Piwowarczyk. I tak się stało. Polska stała się krajem wolnym od komunizmu i jest dużo w tym zasługi św. Jana Pawła II.

Na wczorajszej uroczystości gościliśmy proboszcza parafii pod wezwaniem św. Wincentego Pallottiego ks. dra Józefa Marcina Gontarza SAC.

Od lewej: Małgorzata Piwowarczyk, ks. Michał Szeszko i dyr. Magdalena Mecha
Dostosowanie