Sukcesy w sporcie i muzyce

W minioną środę chłopcy ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy wygrali Turniej Unihokeja, nasza koleżanka Katarzyna zachwyciła swoim głosem w Konkursie Piosenki Religijnej, a na koniec tygodnia Zespół Trzecie Piętro otrzymał pierwsze miejsce w Muzycznym Kalejdoskopie.

Mistrzowie w unihokeju

W Turnieju Unihokeja, który odbył się 20 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Namysłowskiej, reprezentanci naszej szkoły zdobyli I miejsce. Brawo!

Dla niewtajemniczonych: unihokej (zwany również floorballem) to dyscyplina sportowa, której utworzenie przypisywane jest Szwedom. Unihokej najłatwiej porównać do hokeja na lodzie, ale w mniej brutalnej formie oraz bez łyżew bądź krążka.

Zwycięstwo dla szkoły zdobyła drużyna w składzie: Kuba Kubicki, Dominik Bylak, Mateusz Bereza, Dawid Rytel, Patryk Szmidt, Maciej Jabłoński. Brawa również dla trenerów Emanuela Zemana i Kamila Piątka.

Szkolna drużyna unihokeja z trenerami

Sukcesy artystyczne

Katarzyna Brzostowska, uczennica klasy III EP otrzymała wyróżnienie na III Mazowieckim Festiwal Piosenki Religijnej. Impreza odbyła się 20 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych nr 85, wzięli w nim udział uczniowie szkół specjalnych z woj. mazowieckiego. Jury wysłuchało ponad 30 utworów o tematyce religijnej. Katarzyna wykonała utwór „Na drugi brzeg” (autor tekstu Magdalena Kot, kompozytor Mateusz Kmieciak), znany z repertuaru Arki Noego.  Zaśpiewała pięknie, czystym i dźwięcznym głosem.

Katarzyna Brzostowska cieszy się z nagrody

To nie koniec artystycznych sukcesów. Dziś, 21 kwietnia w szkole przy ul. Tarchomińskiej odbył się konkurs Muzyczny Kalejdoskop. Artyści z naszej szkoły, muzykujący jako zespół Trzecie piętro, otrzymali w tym konkursie I miejsce. Inaczej nie mogło się zdarzyć. Brawa dla uczniów i podziękowania dla nauczycieli za ich pracę: Bogumiły Bednarz, Beaty Bogusz i Sebastiana Lisowskiego.

Wszystkim sportowcom i artystom życzymy słońca podczas weekendu wypełnionego radością z sukcesów.

Zespół Trzecie Piętro (z gośćmi) po udanym występie
Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!