Szkoła zapachnie hiacyntami

Za kilka tygodni szkolne klasy wypełni mocny, przyjemny zapach wiosny. Stanie się to za sprawą hiacyntów, które dziś sadzili uczniowie podczas warsztatów z cyklu „Dzieciaki sadzeniaki”.

Były to kolejne warsztaty organizowane przez sieć hipermarketów budowlanych Leroy Merlin. Poprowadziły je pracownice hipermarketu przy ul. Ostrobramskiej, gdzie nasi uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy odbywają praktyki wspomagane. Odbywają się one pod pieczą pani Katarzyny Sawickiej, doradcy zawodowego.

Akcja „Dzieciaki sadzeniaki” ma zasięg ogólnopolski. Jej celem jest nauka pielęgnacji roślin domowych, poznanie kalendarza prac ogrodniczych. Tym razem tematem były rośliny kwitnące wiosną.

Hiacynt jest typowym zwiastunem wiosny. Żeby rośliny posadzone dziś w doniczkach pięknie zakwitły, należy pamiętać o pewnych zasadach. Doniczki z hiacyntami ustawia się w miejscu słonecznym, jednak niezbyt ciepłym, najlepiej w temperaturze 16–20°C. W zbyt wysokiej temperaturze bardzo szybko przekwitną. Nawożenie nie jest wymagane, natomiast należy pamiętać o podlewaniu, tak aby ziemia w doniczce z hiacyntem była cały czas lekko wilgotna. Najlepiej wodę lać na podstawkę pod doniczką, aby nie polewać bezpośrednio po cebuli. Po kilkunastu minutach nadmiar wody odlewany z podstawki.

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie