Menu Zamknij

Szkoła poszukuje byłych uczniów

Odsłonięcie tablicy

Poszukujemy byłych uczennic naszej szkoły. W starej kronice z roku 1969 roku natrafiliśmy na zdjęcie, które zrobiono z okazji odsłonięcia na budynku szkoły tablicy dokumentującej ponure czasy II wojny światowej. W latach 1941–1944 hitlerowscy okupanci umieścili w szkole przy Skaryszewskiej obóz przejściowy dla osób aresztowanych w ulicznych łapankach. Był on miejscem tymczasowego osadzenia przed wywiezieniem na roboty przymusowe do Niemiec.
Zdjęcie, które publikujemy, zrobiono 30 września 1969 roku. Nasza szkoła była wówczas Zasadniczą Szkołą Zawodową nr 53 i uczyły się w niej tylko dziewczęta. Jeśli któraś z Pań rozpoznaje się na zdjęciu, prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły (22 619-00-80). Chętnie wysłuchamy wspomnień z Waszych lat szkolnych.
Chcemy też zaprosić byłych uczniów na otwarcie w grudniu tego roku odnowionej Izby Pamięci oraz na Festyn ulicy Skaryszewskiej, który zaplanowano na czerwiec 2020 roku. Nasza szkoła będzie jego współorganizatorem. A poza wszystkim spotkanie z Państwem będzie dla dzisiejszych uczniów cenną lekcją historii.

Dostosowanie