Menu Zamknij

Szanowni Państwo,

znaleźliśmy się w niecodziennej sytuacji. Pragnę podzielić się z Państwem kilkoma uwagami na temat, co każdy z nas może zrobić tu i teraz. Pozytywne nastawienie na działanie pomoże każdemu z nas.

Rodzice i opiekunowie,

od piątku (20 marca) osoby, które czują, że potrzebują wsparcia w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego lub mają problem z dzieckiem mogą porozmawiać o tym ze szkolnymi specjalistami (z psychologiem, socjoterapeutą, pedagogiem). Mam świadomość, że część osób musiała w tych dniach zwolnić się z obowiązków zawodowych, wiele osób może mieć natomiast problem ze zorganizowaniem całodziennej opieki dla dzieci. Zróbcie Państwo jednak wszystko, by były one bezpieczne, i chodzi nie tylko o ich bezpieczeństwo związane z koronawirusem. Zwróćcie uwagę na ich bezpieczeństwo podczas przebywania w domu, monitorujcie to, co robią w sieci, na portalach społecznościowych. Starajcie się o to, by mieli zorganizowany wolny czas. Proszę o kontakt we wszelkich sprawach z sekretariatem szkoły lub z wychowawcami. W miarę naszych możliwości będziemy starali się Państwu pomóc.

Nauczyciele,

wkrótce ruszy specjalna platforma, która ułatwi nam wzajemny kontakt w sprawach dotyczących szkoły. Dziękuję Wam za zaangażowanie w przygotowanie zadań domowych dla uczniów. Pracujcie nad tym dalej, kontaktujcie się z rodzicami Waszych podopiecznych. Zważcie jednocześnie na to, iż w wielu polskich domach nie ma komputera, stałego dostępu do internetu, nie wszyscy dysponują drukarką, żeby wydrukować przesłane przez nauczyciela materiały. Także chciałabym prosić, by nie obciążać zbytnio uczniów zlecanymi pracami. Koleżanki i koledzy, obecną sytuację potraktujcie jako okazję do doskonalenia zawodowego – nauczenia się jak uczyć zdalnie. Ponadto, dbajcie o siebie i swoich bliskich, bądźcie dla nich wzorem rozwagi i pogody ducha.

Uczniowie,

to czy koronawirus będzie się rozprzestrzeniał, zależy od każdego z nas. Od Was, ode mnie, od Waszych rodziców, ludzi na ulicach. Obecna sytuacja wymaga od wszystkich dyscypliny. Dlatego ja przestrzegam wymogu częstego mycia rąk, nie zapraszam nikogo do domu, powstrzymuję się od przebywania w zatłoczonych miejscach. Śledzę komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i robię to, co zalecają eksperci. Oni wiedzą, co mówią. Inaczej jest na przykład z postami na Facebooku, czy w innych mediach społecznościowych – wiele z nich to fake newsy, czyli nieprawdziwe informacje. A takie nie pomagają, a wręcz przeciwnie – wzbudzają lęk i panikę.

Uczniowie, jesteście już prawie dorośli. Teraz jest czas próby i ograniczeń. Pewne sprawy wszyscy musimy odłożyć na później. Czas na spotkania ze znajomymi, na to, co lubicie robić, przyjdzie. Jeśli większość ludzi będzie postępować rozsądnie teraz, to stanie się to wcześniej niż każdy myśli. Uwierzcie, jestem o tym przekonana.

Pozdrawiam Wszystkich

Magdalena Mecha

dyrektor Zespołu Szkół nr 89

Dostosowanie