Menu Zamknij

Samorząd Szkoły Przysposabiającej do Pracy

Konkurs plastyczno-florystyczny
"Wiosenne kwiaty"

Z okazji pierwszego dnia wiosny, który przypada 21 marca, Samorząd Uczniowski Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 3 zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie plastyczno – florystycznym pt.: „Wiosenne kwiaty”.

Cele konkursu:

zainspirowanie do ukazania środkami artystycznego wyrazu piękna wiosennych kwiatów,

rozwijanie wyobraźni twórczej ekspresji i kreatywności,

uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody, potrzebę ochrony środowiska,

usprawnianie manualne i praca praktyczna,

zdobycie wiedzy na temat wyglądu i nazw wiosennych kwiatów,

a także gatunków chronionych.

Regulamin konkursu
 1. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski Szkoły Przysposabiającej nr 3 w Warszawie.
 1. Konkurs rozpoczyna się 21.03.2021r. i trwać będzie do 18.04.2021r.
 1. Temat prac konkursowych brzmi: „Wiosenne kwiaty”.
 1. Kryteria oceny prac: samodzielność wykonania pracy, pomysłowość, walory artystyczne, materiał użyty do wykonania pracy.
Warunki uczestnictwa w konkursie
 1. Praca konkursowa:
 • plastyczna w technice dowolnej – format A4
 • florystyczna – kompozycja w naczyniu, gąbce, doniczce lub bukiet.
 1. Prace przekazane na konkurs powinny być pracami wykonanymi samodzielnie przez ucznia pod kierunkiem nauczyciela lub rodzica.
 2. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową.
 3. Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatora Konkursu.
 4. Każda praca powinna zostać zaopatrzona w metryczkę zawierającą:
  imię i nazwisko ucznia, klasę do której uczęszcza oraz imię i nazwisko opiekuna, pod kierunkiem którego została wykonana praca.
 5. Pracę należy przekazać do pani Elżbiety Sumery
  lub do pani Kamili Skiby. W przypadku edukacji zdalnej – fotografię prac do wyżej wymienionych osób na platformie Teams. 
 6. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 26 kwietnia.

Kamila Skiba, Elżbieta Sumera

Dzień Kobiet

Jestem kobietą – to tytuł warsztatów, które z okazji Dnia Kobiet przygotował samorząd. Pomagali nam koledzy i nauczyciele ze szkoły branżowej. Przygotowano stanowiska: moda, manicure, pachnące mydełka, biżuteria, fryzura, perfumeria. Pani Magdalena wraz z Ingą i Samantą ze Szkoły Branżowej z profilu fryzjerskiego
tworzyły wymyślne fryzury uczennicom Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Chłopcy przygotowali dla koleżanek zestaw spinek, własnoręcznie zrobione kwiatowe ozdoby do włosów. Pani Anna Usiądek wykonywała profesjonalny manicure. Trudno było zdecydować się na kolor. Pani Miłka zachęcała do zrobienia prawdziwego pachnącego mydełka z płatkami róż. Pani Kamila oferowała do wyboru różnego rodzaju zapachy perfum. Ponadto Krystian opowiadał o najnowszych trendach mody i pomagał koleżankom w wykonywaniu projektów ubrań. Michał natomiast podpowiadał, jak wykonać biżuterię.  

Festiwal Amora

Z okazji Dnia świętego Walentego, który przypada 14 lutego, w Szkole Przysposabiającej do Pracy odbędzie się Festiwal Amora. Będziemy słuchać wybranych przez uczniów piosenek i muzyki tematycznie związanych z miłością. Romantyczny nastrój wzmocni Poczta Walentynkowa. Zostanie także rozstrzygnięty konkurs na Najpiękniejsze walentynkowe serce. Te wszystkie atrakcje zaplanowaliśmy na poniedziałek, 15 lutego. Zapowiada się nastrojowo, romantycznie – jednym słowem walentynkowo. A może przyjdziecie tego dnia do szkoły ubrani na czerwono i różowo? 

Dzień tolerancji

Dziś, 16 listopada, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Na 19 listopada wyznaczono w kalendarzu Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. 20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, a 21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Obecnie mamy utrudniony kontakt ze sobą. Komunikujemy się przez internet, telefonicznie, drogą mailową. Co zrobić, żeby pozostać ze sobą w relacjach? Odpowiedź poznasz, biorąc udział w akcji „Bądźmy życzliwi, bądźmy w kontakcie”. 

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji. 

A z okazji Dnia Tolerancji życzymy wszystkim cudownego dnia. Każdy z nas jest inny! Inny – nie znaczy gorszy. Każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Spróbujcie zastanowić się, jakie cechy u siebie lubicie, a które chcielibyście zmienić. Pamiętajmy, że każdy zasługuje na szacunek – niezależnie od zalet i wad, cech charakteru, koloru skóry, religii, narodowości.

XIII Międzyszkolna Giełda Talentów – Cztery strony świata

Zapraszamy do udziału

Już po raz 13. organizowana jest w naszej szkole Giełda Talentów. Co roku proponujemy inny temat. Hasło tegorocznej imprezy to: Cztery strony świata. Zapraszamy do udziału w konkursie. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu i deklarację uczestnika.

Dostosowanie