Przegląd Kolęd i Pastorałek

Pod patronatem Mikołaja Pawlaka, Rzecznika Praw Dziecka oraz biskupa diecezjalnego warszawsko-praskiego Romualda Kamińskiego odbył się w naszej szkole I Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek Szkół Specjalnych.

Na scenie zaprezentowali się soliści, duety i zespoły. Z Warszawy, Radomia, Siedlec, Zuzeli, Adamowa, Łbisk, Wołomina, Piaseczna.

Rozpoczął Zespół III Piętro z naszej szkoły, prowadzony przez panią Danutę Gontę. Skoczna „Pastorałka od serca do ucha” na ludową nutę, skrzypce pani Bogumiły Bednarz, gitarzyści (Joanna Jakubowska, Kamil Rupiński), dźwięki pianina nadały ton koncertowi.

Rozbrzmiały śpiewne głosy, dźwięczne instrumenty, góralskie nuty. Znane tradycyjne kolędy, urocze pastorałki oraz piosenki świąteczne wyczarowały od pierwszych chwil cudowną atmosferę.

A jeśli już zacznie się dziać coś czarownego, to trwa to zwykle do końca. Tak było. Podczas koncertu powróciła atmosfera świąt Bożego Narodzenia. A na koniec radość i światło bijące ze wspólnego kolędowania każdy zabrał do domu.

– Gratuluje, gratuluję i jeszcze raz gratuluję. Ośmielam się prosić panią dyrektor, aby w przyszłym roku również zorganizowała takie wspólne kolędowanie. A jeśli ja będę w czymś pomocny, to służę – mówił nasz honorowy gość Biskup Romuald Kamiński.

Wasza Ekscelencjo,

dziękujemy za objęcie patronatem Przeglądu Kolęd i Pastorałek. To znaczy dla nas bardzo dużo. Dziękujemy za odwiedziny, dary rzeczowe, za słowa o przyjaźni i opowieść o Pawle z Międzylesia.

Dziękujemy panu Mikołajowi Pawlakowi, Rzecznikowi Praw Dziecka, za patronat nad I Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Szkół Specjalnych. Pracownikom biura prasowego Biura Rzecznika Praw Dziecka dziękujemy za pomoc w sprawach formalnych.

Uczestnikom i ich opiekunom składamy podziękowania za to, że dołożyli wielu starań, aby móc przygotować tegoroczne prezentacje.

Przegląd Kolęd i Pastorałek to nowa propozycja naszej szkoły. Ledwo pożegnaliśmy gości, a już zaczęliśmy planować kolejne spotkanie. Do zobaczenia więc za rok.

Gratulujemy laureatom Przeglądu Kolęd i Pastorałek

Do udziału w I Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Szkół Specjalnych zgłoszono uczestników z około 40 placówek szkolnictwa specjalnego.

Nagrodę Specjalną Dyrektora ZSZ nr 89 w Warszawie otrzymał zespół Koniczynki z Zespołu Szkół Specjalnych w Łbiskach.

Dyrektor Magdalena Mecha przyznała też specjalne wyróżnienie wykonawcom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli. Mają w sobie dużo wdzięku i muzyki, i są bardzo wytrwali – przyjechali do nas z Zuzeli oddalonej od Warszawy o ponad 100 kilometrów.

Laureaci (szkoły podstawowe)

  • 1 miejsce: Zespół Kolędnicy Wędrownicy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 90 w Warszawie
  • 2 miejsce: Olaf Talabski (Szkoła Podstawowa Specjalna nr 213 w Warszawie)
  • 3 miejsce: Maja Nikola Kozub i Julia Kreczmańska (Zespół Szkół Specjalnych w Wołominie)

Laureaci (szkoły ponadpodstawowe)

  • 1 miejsce: Zespół Korczakowskie Talenty (Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Radomiu)
  • 2 miejsce: Zespół Łbiska for Ever (Zespół Szkół Specjalnych w Łbiskach)
  • 3 miejsce: Zespół Gang z Długiej (Zespół Szkół Specjalnych nr 105 w Warszawie)

Brawo organizatorzy

Magdalena Mecha, dyrektor ZSS nr 89 oraz nauczyciele Sławomir Komuda i Kornelia Dziewulska to główni organizatorzy I Wojewódzkiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Szkół Specjalnych. Oprawa akustyczna oraz oświetlenie to z kolei zasługa nauczyciela Tomasza Borzęckiego, który użyczył szkole własnego sprzętu oraz Jarosława Urbanowskiego. Pan Jarosław ogarniał wszystko na scenie i poza sceną, tak, żeby grało. Za wyjątkowo uroczą dekorację należą się podziękowania nauczycielkom Dorocie Sołowiej, Agacie Szaraniec i Marcie Ścierskiej. Tacie pani Beaty Bogusz dziękujemy serdecznie za zbudowanie ślicznej szopki.

Dziękujemy osobom z jury Przeglądu. Panie Beata Bogusz, Joanna Jakubowska i Agata Schirok miały trudne zadanie. Kogo wybrać, skoro wszyscy uczestnicy pokazali się najpiękniej jak potrafili, a na widowni wielu widzów wzruszyło się nie raz, słuchając i oglądając wykonawców?

To, że nasi goście wyszli od nas zadowoleni jest zasługą koleżeństwa, zaangażowania i współpracy wielu nauczycieli i pracowników administracji naszej szkoły. Jak to dobrze, że jesteście z nami, Koleżanki i Koledzy, na Skaryszewskiej.

Dziękujemy naszym patronom

Lista jest długa, i bardzo sobie cenimy każdą osobę z tej listy.

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak

Biskup diecezjalny warszawo-praski Romuald Kamiński,

Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Tomasz Kucharski,

Podziękowania za patronat i dary rzeczowe kierujemy także do redakcji katolickiej stacji radiowej Radio Warszawa 106.2 FM oraz redakcji Pallotti FM – Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne (patronat).

Galeria zdjęć

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!