Menu Zamknij

Pomagamy i będziemy pomagać

Uczniowie i nauczyciele ze Skaryszewskiej włączyli się do prowadzonej przez Parafię pw. Św. Wincentego Pallottiego akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy. Podczas zajęć uczniowie przygotowują kanapki i ciepłe posiłki dla osób szukających w Polsce schronienia przed wojną.

W salkach parafialnych kościoła przy Skaryszewskiej jest punkt tranzytowy dla Ukraińców oczekujących na dalszą podróż na dworcu wschodnim. Przeznaczony jest głównie dla matek z dziećmi. Opiekę nad uchodźcami sprawują wolontariusze. Proboszcz parafii i nasz nauczyciel religii ksiądz dr Marcin Gontarz bardzo prosi o pomoc w organizowaniu szczególnie posiłków, potrzebne są koce, prześcieradła, poduszki, środki higieniczne.

Pomagają parafianie, mieszkańcy Kamionka. W różny sposób.

I my. W szkole akcję pomocy koordynuje pani Agata Schirok. Dziś uczniowie zanieśli na dworzec kanapki, które przygotowali wolontariusze z parafii, 80 jajek kinder niespodzianek przyniesionych przez naszych uczniów. Jaką niesamowitą radość dają dzieciom te małe niespodzianki! Pan Paweł Zabielski usmażył z uczniami naleśniki z serem, przygotowali też sałatkę warzywną. Każdy pomaga. Pani Agnieszka Kwiatkowska, nauczyciele zawodu. Nasze rodziny. Mąż jednej nauczycielki, policjant, organizuje zbiórki wśród sąsiadów i po służbie pomaga na dworcu. I nasi uczniowie. ­– Roznoszą na dworcu te dary z tak ogromną kulturą, cichością i skromnością. Tak przejęci. Dorośli Diony, Patryk, i Mateusz, delikatny drugi Mateusz, chętny Marcin, nieśmiała Ola – mówi Agata Schirok.

Będziemy pomagali.

Maja Bohosiewicz, aktorka, zwróciła się w tych dniach do swoich fanów, internatów, by chwalić się pomaganiem. – Teraz wszyscy, jeżeli cokolwiek dobrego robicie, chwalcie się tym. Ja jestem absolutnie za tym. Nie dlatego, żeby łechtać sobie swoje ego, tylko dlatego, żeby dać innym informację, że trzeba, należy i można pomagać – zaapelowała.

Zgadzamy się z panią Mają. Chwalimy się. Pozdrawiamy ją, i zapraszamy na Skaryszewską.

Dostosowanie