Menu Zamknij

Palmy wielkanocne

Nie kupujcie palm wielkanocnych w sklepach! Nasze palmy są piękniejsze. Są ozdobione kolorowymi różyczkami z Lubelszczyzny.

W niedzielę palmową szkoła organizuje przed kościołem przy Skaryszewskiej kiermasz świąteczny. Ozdobą kiermaszu będą palmy z pięknymi różyczkami z bibuły. W przygotowaniu palm pomogła nam babcia pana Pawła Zabielskiego. Zrobiła dla nas pełne pudło kolorowych różyczek. Takie kwiatki to tradycja na Lubelszczyźnie, gdzie mieszka babcia pana Pawła.

Kiermasz przygotowują uczniowie szkoły branżowej i przysposabiającej do pracy. Pan Paweł Zabielski, panie Joanna Jakubowska i Dorota Sołowiej kierują pracami. Dołączają inni. W piątek palemki robili proboszcz parafii pw. św. Wincentego Pallottiego ksiądz dr Józef Gontarz i pan Sławek Komuda. A pan Paweł opowiadał, że w czasach młodości jego babci, podczas przygotowania palm, nie można było używać nożyczek, nożów i ostrych narzędzi. Bo te metalowe przedmioty kojarzyły się z zadawaniem ran i bólem.

Były też inne opowieści i historie. Nie dotyczą one tych palm ze sklepów.

Przyjdźcie więc na kiermasz. Na kiermaszu, oprócz palemek, pochwalimy się także wyrobami cukierniczymi. Zaproście rodziny, znajomych i przyjaciół.

Dostosowanie