Menu Zamknij

Oblicza świata

Podczas zajęć pod wspólnym tytułem „Oblicza świata”, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy będą  poznawać zwyczaje i tradycje innych narodów oraz różnych grup społecznych i etnicznych. Udział w warsztatach edukacyjnych, lekcjach muzealnych, wystawach, spotkaniach z ludźmi ma na celu rozbudzenie u uczestników ciekawości świata, głównie ludzi, ich życia i obyczajów. Ważne jest uświadomienie uczniom, że świat jest różnorodny, barwny i ciekawy. Chcemy rozbudzać postawę tolerancji, zrozumienia i szacunku wobec innych zachowań, zwyczajów, języków, tradycji, religii, kuchni. Przyglądając się światu, nie zapomnimy o kalejdoskopie polskiej kultury i tradycji.

Agata Schirok, Sandra Niedźwiecka

Co będziemy robić?

Na żydowskiej ulicy w przedwojennej Warszawie

13 stycznia byliśmy w Muzeum Historii Żydów Polskich. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym, jak wyglądało życie w przedwojennej Warszawie na żydowskiej ulicy.  Byliśmy w kinie, w szkole, słuchaliśmy starych melodii i szlagierów wygrywanych przez żydowskich grajków. Tańczyliśmy też tango!

W Muzeum Narodowym

Tym razem przenieśliśmy się starożytnego Egiptu, do czasów, kiedy rządzili nim  faraonowie. Poznaliśmy tajniki mumifikacji, czyli jak i dlaczego balsamowano ciała po śmierci. Dowiedzieliśmy się, jak kiedyś wyglądały książki, w co wierzyli Egipcjanie i czym zajmowali się na co dzień.  

W Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Uczniowie w muzeum Polin
Dostosowanie