Witamy, już 74. raz!

To już 74. rok szkolny w historii Skaryszewskiej. Przypominamy, że w naszej szkole rozpoczęto naukę w listopadzie 1946 roku. Mieściliśmy się wówczas w budynku przy ulicy Ząbkowskiej 43. W pierwszym roku była tylko jedna klasa i 14 uczniów. Dyrektorką i nauczycielką była Anna Gotinowa, obecna patronka szkoły.

Dziś w naszej szkole jest 179 uczniów i 77 nauczycieli. Jest 29 klas, dyrektorką szkoły jest Magdalena Mecha, a jej zastępczynią – Lidia Gawrychowska-Pilarczyk.

Obecny rok szkolny różni się od poprzednich, a to ze względu na trwającą od kilku miesięcy epidemię. Zmieniły się więc pewne zwyczaje i zasady szkolne. Nie zmienia się jednak to, że uczniowie przychodzą do szkoły, by się uczyć, zdobyć zawód, poznać przyjaciół. Nauczyciele zaś pracują tu, ponieważ lubią uczyć młodzież.

Nadal więc, mimo epidemii, trzeba uczyć się i pracować. Wszystkim przyda się dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień. Na starcie nowego roku szkolnego obie panie dyrektorki i nauczyciele życzą uczniom najlepszych ocen na świadectwach.

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!