Menu Zamknij

Nasze palmy najpiękniejsze

Nasze palmy wielkanocne na świątecznym kiermaszu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Podobnie jak zdobione koszyczki, baby wielkanocne, keksy.  

Po porannych mszach w kościele pw. św. Wincentego Pallottiego na naszym stoisku zabrakło palem. A przygotowaliśmy ich około dwustu. Panie Teresa Czarnocka, Sandra Niedźwiecka, Małgorzata Mrozowska, Joanna Jakubowska w pośpiechu stroiły więc kolejne palmy i donosiły na stoisko.

Około południa nie było już ciast, przed wieczorem stoisko świeciło pustkami. Kiermasz wielkanocny zakończył się sukcesem.

A najpiękniejsze w tym jest to, że pani Joannie Jakubowskiej i panu Pawłowi Zabielskiemu – organizatorom tego wydarzenia – udało się zgromadzić wokół siebie dużą grupę uczniów i nauczycieli, którzy przygotowali te wszystkie cudne rzeczy. W ostatnich dniach grupa chętnych nauczycieli wychodziła ze szkoły około godziny 22. Włączyli się proboszcz parafii pw. św. Wincentego Pallottiego ksiądz dr Józef Gontarz i dyrektor szkoły Magdalena Mecha, która w sobotnie popołudnie robiła palmy. Pani Dorota Sołowiej pracowała jak mróweczka – przed niedzielą palmową przez 11 godzin bez przerwy zdobiła wianki. Teresa Czarnocka, znana ze swojej staranności, przygotowała wielkanocne koszyczki. Uczniowie z klasy pana Pawła Zabielskiego upiekli keksy, uczniowie z całej szkoły zrobili palmy. Pani Małgorzata Myczko przygotowała świąteczne dekoracje. Pan Sebastian Lisowski w niedzielny poranek pomagał podczas kiermaszu. Lista osób, które przygotowywały kiermasz, jest długa – nie każdego w tym miejscu wymieniliśmy.

 Pani Joanna i pan Paweł dziękują Wszystkim za najdrobniejszą choćby pomoc. Najmniejsza pomoc zawsze znaczy więcej niż największe chęci.

Dostosowanie