Menu Zamknij

Na zakończenie roku szkolnego

Drodzy Uczniowie, szanowni Rodzice,

koleżanki i koledzy Nauczyciele,

dziękuję za wspólną pracę w roku szkolnym 2019/2020. Ze względu na pandemię był to dla nas wszystkich czas próby. To, co przyniesie kolejny dzień, stało się nagle nieprzewidywalne – musieliśmy przeorganizować nasze życie w domach, zmierzyć się z mniejszym budżetem, musieliśmy nauczyć się inaczej pracować i uczyć. Ale okazało się, że jesteśmy bardzo silni i wytrwali, daliśmy radę. A trudności, na które napotkaliśmy w ostatnich miesiącach, wzbogaciły nas w różny sposób.

Uczniowie, jestem bardzo dumna z Was. W ekspresowym tempie nauczyliście się korzystać z internetowych aplikacji, z których dotąd korzystali raczej dorośli – biznesmeni i ogromne światowe firmy. Okazało się, że dla Was, uczniów ze Skaryszewskiej, te narzędzia nie są trudne. Korzystaliście z komunikatorów, tworzyliście prezentacje, przesyłaliście prace domowe mailem. Pracowaliście, tak jak uczniowie w Nowym Yorku, w Australii, jak wasi koledzy i koleżanki w okresie pandemii na całym świecie. Brawo, jesteście po prostu wspaniali.

Koleżanki i koledzy nauczyciele, dziękuję wszystkim za ogromne zaangażowanie. System zdalnego nauczania ma wady, biorąc pod uwagę specyfikę naszej szkoły. Ale ma także liczne plusy. Nauczanie na odległość wymusiło na nas konieczność stosowania różnorodnych form prezentacji i metod nauczania, które zaciekawią ucznia. Obserwowałam Państwa pracę i jestem pod wrażeniem. Nowoczesna edukacja na Skaryszewskiej staje się faktem.

Szanowni rodzice, doceniam Państwa wysiłek. Jesteście i zawsze będziecie pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami swoich dzieci. W ostatnich miesiącach musieliście podwoić trud wkładany w nauczanie i wychowanie. Ogromnie dziękuję Państwu za współpracę. Jako rodzic i pracująca zawodowo matka, zdaję sobie sprawę, że nie w każdym momencie było to łatwe.

Zapewne wielu uczniom podobała się nauka w zdalnej szkole. Wszyscy jednak stęskniliśmy się za sobą. Mam nadzieję, że we wrześniu spotkamy się na Skaryszewskiej. Bez hałasu, rozmów, śmiechu i dzwonka w naszej starej szkole jest bardzo smutno.  

Magdalena Mecha

dyrektor szkoły

Dostosowanie