„Mazowiacy” poszukują tancerzy i śpiewaków

Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca „Mazowiacy” poszukują nowych członków zespołu. Zespół przyjmuje do swojej grupy młodzież z niepełnosprawnościami od 16 roku życia, w tym uczniów szkół specjalnych.

Twórcą i kierownikiem tego unikalnego zespołu folklorystycznego jest profesor Leszek Ploch. Wielu nauczycieli z naszej szkoły, którzy kończyli Akademię Pedagogiki Specjalnej miało z nim zajęcia podczas studiów. Układy choreograficzne opracowuje korepetytor i pedagog tańca Hanna Szczepańska-Ploch, była członkini „Mazowsza”.  

Zespół „Mazowiacy” przyjmuje do swojej grupy młodzież z niepełnosprawnościami od 16 roku życia, w tym uczniów szkół specjalnych. Członków Zespołu wspierają w tańcu, śpiewie wolontariusze. Są to uczniowie szkół średnich, studenci oraz wszystkie te młode osoby, które pragną czuć się potrzebne.

Zespół pracuje w trzech sekcjach:

  • Zespół taneczny
  • Chórek
  • Kapelka

Grupa taneczna wykonuje bogatą wiązankę tańców ludowych z różnych stron Polski, zaś grupa chóralna wielogłosowe pieśni i piosenki ludowe z różnych zakątków kraju. Zespół taneczny opracowuje również tańce nowoczesne.

Więcej informacji o zespole, także o naborze, znajduje się na stronie https://mazowiacy.com/

Fot. https://mazowiacy.com/galeria-zespol-mazowiacy/

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!