Lubisz śpiewać, tańczyć, muzykować?

Przez ponad 35 lat działalności członkowie Integracyjnego Zespół Pieśni i Tańca „Mazowiacy” śpiewali i tańczyli w domach kultury i w Pałacu Prezydenckim. Oklaskiwali ich mieszkańcy małych miejscowości na Podlasiu, ale też zespół koncertował w Niemczech, Szwecji, Finlandii, Norwegii.

Twórcą i kierownikiem tego unikalnego zespołu folklorystycznego jest profesor Leszek Ploch. Wielu nauczycieli z naszej szkoły, którzy kończyli Akademię Pedagogiki Specjalnej miało z nim zajęcia podczas studiów. Układy choreograficzne opracowuje korepetytor i pedagog tańca Hanna Szczepańska-Ploch, była członkini „Mazowsza”.  

Zespół „Mazowiacy” przyjmuje do swojej grupy młodzież z niepełnosprawnościami od 16 roku życia, w tym uczniów szkół specjalnych. Członków Zespołu wspierają w tańcu, śpiewie wolontariusze. Są to uczniowie szkół średnich, studenci oraz wszystkie te młode osoby, które pragną czuć się potrzebne.

Zespół pracuje w trzech sekcjach:

  • Zespół taneczny
  • Chórek
  • Kapelka

Grupa taneczna wykonuje bogatą wiązankę tańców ludowych z różnych stron Polski, zaś grupa chóralna wielogłosowe pieśni i piosenki ludowe z różnych zakątków kraju. Zespół taneczny opracowuje również tańce nowoczesne.

Więcej informacji o zespole, także o naborze znajduje się na stronie https://mazowiacy.com/

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!