Menu Zamknij

Lekcje w Pałacu

W ostatnich miesiącach uczniowie Skaryszewskiej mieli okazję być gośćmi w muzeach, pałacach, zamkach co najmniej 25 razy. Stało się to za sprawą lekcji muzealnych.

Właśnie skończyła się kolejna lekcja w Pałacu w Wilanowie. Temat dotyczył przyrody w miastach; uczniowie mogli się dowiedzieć o rodzimych i egzotycznych gatunkach roślin i zwierząt, które zobaczyć można między blokami. Na poprzednich lekcjach była mowa m.in. o zwyczajach staropolskich, o kulturze zachowania się przy stole. Albo o tym, że  król Jana III Sobieski, wojownik i zwycięzca spod Wiednia, interesował się rolnictwem i w wilanowskim parku próbował sadzić cytrusy.

Lekcje muzealne organizuje pani Dorota Sołowiej. W bieżącym roku szkolnym zaprosiła uczniów do Zamku Królewskiego w Warszawie (https://www.zamek-krolewski.pl/), na Wawel (https://wawel.krakow.pl/), do Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie (https://www.wilanow-palac.pl/), do Muzeum Narodowego w Warszawie (https://www.mnw.art.pl/), do Łazienek Królewskich w Warszawie (https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl) i do Muzeum Narodowego we Wrocławiu (https://mnwr.pl/). Pani Dorota policzyła, że odbyło się co najmniej 25 lekcji muzealnych.

Dostosowanie