Jubileuszowe święto ulicy Skaryszewskiej (program)

W sobotę, 16 października, odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja święta ulicy Skaryszewskiej. Organizatorzy zapraszają na urodzinowy tort, film o mieszkańcach Skaryszewskiej, serdeczne rozmowy, pokazy artystyczne. Świętowanie zaplanowano w naszej szkole – będzie nam miło gościć naszych sąsiadów.

Święto od początku łączy pokolenia mieszkańców i jest sceną, na której można zobaczyć, jak ciekawie mieszka się na Skaryszewskiej.

Dziesięć festynów, wszystkie powiązane tematycznie z mieszkańcami, z historią miejsca i z tym, co jest tu obecnie. Ulica Skaryszewska to przykład różnorodności środowiska, miejsca niezwykle barwnego w swojej historii. Wystarczy kilka przykładów: obóz przesiedleńczy, Tadeusz Borowski, zakład parasolniczy, Komuna Warszawa, Capoeira, teatr Sceny Lubelska, teatr Studio, Pedagodzy teatru, Pracownie wschodnie, pracownie plastyczne, Marek Sułek, szewc, szkoła integracyjna dla osób z niepełnosprawnościami, szkoła cukiernicza, bazar Ciuchy, Dworzec Wschodni, Klub Sąsiada, stowarzyszenie Pallotynów, zakon … i wiele innych.

Od dziesięciu lat w świętowanie włączają się coraz to nowi ludzie z różnych środowisk, organizacji i instytucji. Zaczęło się od pomysłu podczas pierwszego skromnego spotkania mieszkańców domu z ul. Skaryszewskiej 10 z artystami. Współpraca przerodziła się w coroczną imprezę świętowania ulicy, jej mieszkańców i artystów z pobliskich „kolonii” ul. Skaryszewskiej i Lubelskiej, dalej całej społeczności rejonu dzielnicy Praga Południe, pod nazwą „Święto ulicy Skaryszewskiej”. Na przestrzeni lat Fundacja Sceny Lubelska 30/32 czyli Drek Kunowski i Róża Karwecka, laureaci I Nagrody dla inicjatyw kulturalnych i medalu Ireny Sendlerowej, inicjowali festyny.

Będzie obowiązkowo tort urodzinowy, a w ramach świętowania odbędzie się pokaz zrealizowanego filmu prezentującego działalność mieszkańców. Po projekcji odbędzie się panel dyskusyjny o metodach i problematyce przyszłych działań. Zaplanowano warsztaty artystyczno-edukacyjne z udziałem uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 89. Na zakończenie – występ młodzieży z praskiej świetlicy socjoterapeutycznej.

Początek urodzinowego spotkania – godzina 15. Wstęp wolny.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/150773603875653

Program święta ulicy Skaryszewskiej
Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!