Jak można wesprzeć obywateli Ukrainy?

W salkach parafialnych kościoła pw. św. Wincentego Pallottiego gościło już około tysiąc matek z dziećmi z Ukrainy.

Ks. dr Marcin Gontarz, proboszcz parafii, dziękuje wszystkim wiernym, którzy włączyli się w pomoc uchodźcom. Dziękuje także wolontariuszom, w tym uczniom i nauczycielom naszej szkoły, którzy wykonują ogromną pracę. Pomoc nadal jest potrzebna, między innymi w postaci wykonania prania, szczególnie pościeli. Więcej informacji na plebanii w salkach u wolontariuszy.

­– Dziękuję uczniom naszej szkoły i nauczycielom za pomoc ludziom, którzy bardzo jej teraz potrzebują – mówi Magdalena Mecha, dyrektor ZSS nr 89.  

Wciąż potrzebne są produkty spożywcze, z których nasi uczniowie przygotowują zupy, kanapki dla osób na Dworcu Wschodnim. Oczekiwane są też rzeczy dla mam i dzieci, w tym słodycze dla najmłodszych, pluszaki.

W piątek nasi wolontariusze wraz z panią Agatą Schirok dostarczyli na parafię 50 karimat. Zostały one zakupione za pieniądze, które ofiarowali nauczyciele i uczniowie. Karimaty mają trafić transportem humanitarnym na Ukrainę. Wolontariusze dostarczyli też na Dworzec Wschodni zebrane w szkolnej zbiórce środki higieniczne, kosmetyki, a także słodycze dla dzieci. Dziś każda pomoc jest potrzebna.

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!