I Mityng Lekkoatletyczny

Na stadionie „Podskarbińska” odbył się I Mityng Lekkoatletyczny Szkół Specjalnych pod honorowym patronatem Tomasza Kucharskiego, burmistrza dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy. Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Specjalnych nr 89.

W Mityngu wzięli udział zawodnicy reprezentujący szkoły z ulic Długiej, Namysłowskiej oraz z Helenowa. Naszą szkołę reprezentowali zarówno uczniowie Szkoły Branżowej, jak i Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Rozegrano zawody w konkurencjach: biegi na 100, 400, 800 i 1000 metrów, skok w dal, pchnięcie kulą i rzut piłką lekarską. We wszystkich tych konkurencjach byliśmy silną drużyną. Nasi reprezentanci zajmowali czołowe miejsca, wielokrotnie stawali na podium. Zawodnicy z innych szkół byli bardzo potężnymi przeciwnikami.

Klasyfikacja drużynowa

W kategorii szkół przysposabiających do pracy pierwsze miejsce zajęła SSPdP nr 3 przy ul. Skaryszewskiej. Drugie miejsce: SSPdP nr 1 przy ul. Długiej; trzecie miejsce: SSpdP nr 2 przy ul. Namysłowskiej.
W kategorii szkół branzowych pierwsze miejsce zajęła Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna nr 51. Drugie miejsce: Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna nr 53; trzecie miejsce: Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna nr 54.

– Wszystkim medalistom bardzo gratuluję. Szczerze podziwiam tych wszystkich zawodników, którzy dobiegli do mety mimo zmęczenia, bólu. Tym samym pokazali swoją siłę i waleczność – gratulowała sportowcom Magdalena Mecha, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 89.

Podziękowania

Mityng lekkoatletyczny zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Marta Ścierska, Marek Kręcik, Kamil Piątek i Emanuel Zeman. Profesjonalny spiker to połowa sukcesu każdej imprezy sportowej. Za wykonanie tego zadania podziękowania należą się nauczycielowi Tomaszowi Borzęckiemu.

Pani dyrektor Magdalena Mecha składa serdeczne podziękowania panu Markowi Karpowiczowi, dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga Południe, za pomoc w organizacji sportowego wydarzenia i użyczenie stadionu „Podskarbińska”.

Dziękujemy pracownikom hipermarketu Decathlon Ostrobramska za upominki, masaże i inne atrakcje. Warszawskiej piekarni SPC dziękujemy natomiast za poczęstunek dla sportowców.

I Miting Lekkoatletyczny Szkół Specjalnych odbył się pod honorowym patronatem Tomasza Kucharskiego, burmistrza dzielnicy Praga Południe. Jest to dla nas zaszczyt. Czujemy się bowiem związani z tą dzielnicą –  budynek szkoły od 90 lat tworzy historię Pragi, szkoła mieści się w nim natomiast od 60 lat.

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!