Giełda talentów

Każdy ma talent lub choć talencik do czegoś: do rysowania, śpiewania, do sportu. Uczniowie naszej szkoły są utalentowani. Wśród byłych uczniów mamy między innymi aktualnego mistrza świata w dyscyplinie paraolimpijskiej i byłą pani sołtys. To bardzo utalentowane osoby.

Tradycją szkoły jest Giełda Talentów. W tegorocznej Giełdzie w Szkole Przysposabiającej do Pracy błyszczał talent Ewy. Oczarowała kolegów i jurorów wykonaniem piosenki Sanah „Nic dwa razy się nie zdarza” do słów Wisławy Szymborskiej. Krystian z trzeciej klasy żywiołowo zaśpiewał utwór Kombi „Pokolenie”. Szymek, Natalia i Kinga z klasy pani Danuty Gonty zaprezentowali uroczy teatrzyk „Groszek”. Zuzia natomiast opowiedziała arcyciekawą historię Pets shopów w kosmosie. Nela przezwyciężyła tremę i zaśpiewała o Neli. Uczniowie pokazali też talenty plastyczne – prace można oglądać na wystawie pierwszym piętrze.

W szkole branżowej Giełda Talentów rozpoczęła się przedstawieniem autorstwa nauczycieli Sławka Komudy i Kornelii Dziewulskiej „Magiczny Globus” nawiązującym do tematu przewodniego Giełdy, czyli Roku Mikołaja Kopernika. Trójka uczniów z klasy 3 B Nikola w roli Kopernika, Wojtek i Marek Jasiński w roli uczniów brawurowo zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, a widzowie mogli dowiedzieć się sporo ciekawostek z życia tego znanego na całym świecie Polaka. Po nich talenty pokazało 13 wykonawców.

Jury, w którym zasiadła kadra nauczycielska, musiała podjąć się niełatwego zadania, czyli ocenienia, kto dzisiejszego dnia skradł ich serce. I tak trzecie miejsce w kategorii sztuk scenicznych „Skaryszewski Gwiazdozbiór” zajął Paweł z klasy 1 D, drugie miejsce otrzymał kolejny Paweł z klasy 1 D. Pierwsze miejsce Kacper Pasiewicz z klasy 3 E.

Były równie ważne nagrody specjalne, a mianowicie Nagrodę Publiczności zdobył Kacper z klasy 3 E, natomiast wyróżnienie otrzymała Amelia Pawlak z klasy 3 A, która ze swoim uroczym psem Marvelem zaprezentowała niesamowite show.

Wykonawcy otrzymali na scenie ogromne brawa, jeszcze raz im gratulujemy.

Amelia z Marvelem

Podziękowania

Giełdę Talentów w Szkole Przysposabiającej do Pracy zorganizowały nauczycielki Justyna Popieko i Małgorzata Wasiak. W szkole branżowej – Kornelia Dziewulska i Sławek Komuda. Pomagało im wiele osób, m.in. Elżbieta Sumera, Marta Ścierska, Emilia Kopczyńska, Tomasz Borzęcki.

Szczególne podziękowania kierujemy do Fundacji Akacja i pani Beaty Niewiarowskiej, która ufundowała nagrody dla laureatów Giełdy Talentów.

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!