Koronawirus - informacje

Dawka przypominająca szczepionki przeciw COVID

25 stycznia 2022

Informacja na temat dawki przypominającej szczepionki dla młodzieży w wieku 16-18 lat

Informacja Ministerstwa Zdrowia

Informacja Ministerstwa Edukacji i Nauki

19 stycznia 2022

Ministerstwo Edukacji i Nauki przypomina i zachęca nauczycieli do aktywnego korzystania podczas zajęć z materiałów edukacyjnych dotyczących szczepień:

MEiN przypomina również, że wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/trzecia-dawka-dla-wszystkich-doroslych

Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich na podstawie dotychczasowej organizacji szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od listopada 2021 r. Szczegółowe informacje w tej sprawie są dostępne na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype,

Dodatkowe informacje dotyczące szczepień znajdują się na stronie  https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciwko-covid-19

Obowiązek zasłaniania nosa i ust

Dyrektor szkoły zobowiązuje pracowników do noszenia maseczek ochronnych podczas przerw między lekcjami. Od 1 listopada rząd wprowadził także obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, w tym w placówkach oświaty. Szalik, przyłbica, chustka nie chronią przed koronawirusem. Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zaleceń Powiatowej Inspekcji Sanitarnej.

Zalecenia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznaej

Plakat z hasłem Szczepmy się

Trwa akcja informacyjna na temat szczepień przeciw COVID-19. Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia przygotowały pakiety materiałów z informacjami o szczepieniach wśród młodzieży od 12 roku życia. Dyrekcja naszej szkoły wraz z nauczycielami zachęcają do zapoznania się z rekomendacjami. 

Informujemy, że rodzice lub opiekunowie naszych uczniów mogą zgłaszać chęć zaszczepienia podopiecznych do wychowawcy lub kierując taką prośbę do sekretariatu szkoły (zss89.sekretariat@edu.um.warszawa.pl). 

Ważne informacje na temat szczepień znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Zachęcamy do zapoznania się z listem Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców w sprawie szczepień nastolatków.

Szanowni Rodzice, prosimy o zapoznanie się z materiałami przygotowanymi przez administrację rządową.

 

Plakat ministerstwa edukacji o organizacji szczepień przeciw Covid
Dostosowanie