W roku szkolnym 2022/2023 zapraszamy uczniów do udziału w projekcie „Oblicza Kultury”.

Jego głównym celem jest podnoszenie kompetencji kulturalnych uczniów, przygotowanie ich do  uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej. 

Będziemy organizować wyjścia do teatrów, muzeów, centrum nauki, kin, na wystawy i pokazy. Zaplanowaliśmy szkolne konkursy muzyczne, plastyczne, literackie. Weźmiemy udział w wydarzeniach pozaszkolnych. Nawiążemy współpracę z innymi placówkami i instytucjami kulturalnymi – domami kultury, bibliotekami. Wierzymy, że dzięki takim działaniom przygotujemy uczniów do uczestnictwa w kulturze, stworzymy warunki do ich rozwoju osobowości i poszerzymy ich zainteresowania. A przy okazji odkryjemy potencjał i drzmiące w każdym talenty. 

Spotkanie z kompozytorem

Wzięliśmy udział w warsztatach „Kompozytorem być”. Odbyły się one w Basenie Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej. A poprowadził je Jan Stokłosa – doświadczony kompozytor, aranżer, dyrygent, multiinstrumentalista, twórca muzyki, laureat wielu nagród muzycznych. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, co to jest muzyka i z czego się składa. Poznaliśmy główne elementy pracy kompozytora, jakie są różnice między komponowaniem, aranżowaniem a orkiestracją. Mistrz Stokłosa opowiedział też, jakich narzędzi używa się podczas komponowania i przybliżył tajniki sztuki dyrygenckiej.

Dostosowanie