Dzień Papieski

Już po raz 21. wierni Kościóła katolickiego obchodzili Dzień Papieski.  Hasłem tegorocznych obchodów był fragment wypowiedzi św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. O tym jak należy je rozumieć mówił podczas szkolnego apelu ksiądz dr Marcin Gontarz.  

Non abiate paura. Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi. Ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie. To była msza, która rozpoczęła pontyfikat papieża Polaka. Jan Paweł II był papieżem przez 27 lat. W czasie swojego pontyfikatu nauczał, że Chrystus ma moc dotarcia nawet do zamkniętego serca osoby, która się boi, nie wierzy w Boga. I to Chrystus może uspokoić lęki człowieka przed przyszłością, utratą pracy, chorobą, a ostatecznie śmiercią.

Dzień Papieski obchodzony jest w Kościele katolickim w październiku, w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża – 16 października 1978 roku. W kalendarzu świąt jest też Dzień Papieża Jana Pawła II. Jest to święto ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II.

Szkolny apel przygotowali ksiądz Marcin Gontarz wraz ze Sławomirem Komudą i uczniami szkoły branżowej. Pomagały panie: Anna Usiądek, Joanna Jakubowska, Marta Ścierska i Bogumiła Bednarz.

(Fot. E. Zeman)

no images were found

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie