Dzień dziecka w Helenowie

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję świętować Dzień Dziecka w wyjątkowym miejscu – w Helenowie, na terenie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego TPD.

Słoneczna pogoda, mnóstwo atrakcji, występy na scenie i znakomita atmosfera – to sprawiło, że ten dzień był dla wszystkich udany.

Ośrodek w Helenowie słynie z gościnności i rozległego terenu, który daje mnóstwo możliwości do zabawy i rekreacji. Podczas pikniku każdy znalazł coś dla siebie, towarzystwo i miejsce, w którym było mu dobrze.

Warto wspomnieć, że historia Helenowa sięga początków XX wieku, kiedy to Maria i Kazimierz Dłuscy przekazali działkę z budynkami na rzecz Robotniczego Wydziału Wychowania Dziecka i Opieki nad Nim. Dom Dziecka w Helenowie, nazwany imieniem ich tragicznie zmarłej córki Heleny, szybko stał się znanym i cenionym miejscem. W 1932 roku Helenów odwiedziła Maria Skłodowska-Curie, prywatnie siostra Bronisławy Skłodowskiej-Dłuskiej.

Dziś Specjalny Ośrodek Wychowawczy TPD „Helenów” kontynuuje misję swoich założycieli, zapewniając opiekę i edukację dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Wychowawczego TPD, panu Zbigniewowi Drzewieckiemu, za zaproszenie, już kolejny raz, i możliwość spędzenia tak wspaniałego Dnia Dziecka w Helenowie.

Fot. ANT

Podziel się swoją opinią
Dostosowanie
error: Content is protected !!