Menu Zamknij

Different nie poddaje się!

Different, jedyna w Polsce restauracja w ciemności, w której obsługują niewidomi kelnerzy, nie poddaje się. A jest o co walczyć. Jeśli restauracja nie przetrwa, to kilkanaście osób niepełnosprawnych straci pracę i szybko nie znajdzie innej.

W Warszawie restauracja wyróżnia się tym, że panują w niej ciemności, a obsługa to osoby niewidome lub słabowidzące. Different powstała na wzór restauracji, które działają m.in. w Paryżu, Londynie, w Madrycie.

Znamy to miejsce. W Different odbywa praktyki dwóch naszych uczniów szkoły branżowej. Wiemy też, w jaki sposób szefostwo restauracji próbuje ratować to miejsce. Jesteśmy pełni uznania.

W listopadzie Different zastała zamknięta po raz drugi w roku. Żeby nie zwalniać pracowników, Anna Bocheńska-Wiatr, prezeska Fundacji pomocy rodzinie „Człowiek w potrzebie”, założycielka restauracji, wdrożyła w życie kilka pomysłów. Między innymi przygotowywane są diety pudełkowe, obecnie można też zamówić dania świąteczne.

Pomagają na szczęście warszawskie firmy, prywatni darczyńcy. Dzięki temu fundacja prowadzi akcję #PosiłkiKryzysowe #Lockdown 2 (https://pomagam.pl/PosilkiKryzysowe2). Karmić w trakcie kryzysu jak największą liczbę osób znajdujących się w tragicznych sytuacjach. Osób, które czekają na nasze obiady jak na zbawienie” – to pierwszy cel akcji. Drugi – to uratowanie Different.

Może akurat Ty możesz w jakiś sposób pomóc?

Informacje na temat restauracji i działalności Fundacji pomocy rodzinie „Człowiek w potrzebie” są na stronie https://restauracjadifferent.pl/.

Dostosowanie