Menu Zamknij

Cukier szkodzi

Chcesz zadbać o swoje zdrowie, zrezygnuj z cukru. – Cukier jest wszędzie, a nie tylko w ciastach, ciasteczkach, czekoladkach i cukierkach. Bądź czujny – ostrzega pan Cezary Krynicki, nauczyciel teorii zawodowej.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych zaprosili dziś uczniów na ciastka i owocowy jogurt. Było smacznie i słodko, mimo że nasi cukiernicy nie dodali do jogurtu i ciastek cukru. Użyli jego zamienników, które mają słodki smak. Są to erytrol, ksylitol, inulina, stewia.  – Używajcie ich, jeśli już musicie słodzić – mówił pan Cezary.

Niestety, cukier znajduje się w większości produktów spożywczych, które kupujemy – od parówek i keczupu po fasolkę w słoiku, musztardy, majonezy, słone krakersy i czipsy.

To plakat z 1939 roku. Dziś wiadomo, że jest to kłamstwo. Cukier szkodzi

Dawno temu zachęcano matki, by karmiły swoje dzieci cukrem. Uważano, że jest zdrowy. Dziś naukowcy już wiedzą. Cukier szkodzi, i to bardzo, organizmowi. Jemy za dużo cukru. – Słodzimy sobie, tak lubimy, ale uważajmy, żeby nie przesłodzić – ostrzegał pan Cezary,

Ci, którzy nie mają lekcji z panem Cezarym, mogli się dziś przekonać, że ma on prawdziwy talent do mówienia. O cukrze, o tym jak bardzo jest szkodliwy, opowiadał przez całą lekcję i podczas przerwy. Przyznacie, że mówił bardzo ciekawie. Może więc powinien zorganizować kolejne wykłady o jedzeniu?

Dostosowanie