Podaruj bibliotece książkę

Do końca marca trwa zbiórka książek i gier planszowych do szkolnej biblioteki. Przyjmujemy książki wydane po 2005 roku oraz gry planszowe w dobrym stanie. Chętni uczniowie i nauczyciele mogą przynosić literaturę dla młodzieży do biblioteki w poniedziałki od 12.30-16.00, wtorki od 13.30-16.00 oraz środy, czwartki i piątki od 8.00-16.00. Będziemy wdzięczni za wszystkie dary i podarowanie książkom nowego życia.

Walentynki i zasady savoir-vivre

W tym roku szkolne obchody walentynek były okazją między innymi do poznania zasad savoir-vivre podczas randek. Uczniowie podczas pracy w grupach zastanawiali się, gdzie można wybrać się na randkę oraz jaki prezent wręczyć sympatii.

Gramy w gry planszowe

Gry planszowe, w które ludzie grają od bardzo dawna, wciąż są lubiane i cieszą się popularnością, także wśród uczniów naszej szkoły. Podczas akcji ,,Gry bez prądu’’ odbył się dzień gier planszowych. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z tradycyjnymi grami, takimi jak Chińczyk czy warcaby i wziąć udział w autorskich planszówkach.

Tydzień życzliwości

Podczas Tygodnia Życzliwości uczniowie Szkoły Branżowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w życzliwej lekcji bibliotecznej.  Uczniowie zapoznali się z pojęciem życzliwości oraz wyrazili opinie na temat życzliwego odnoszenia się do innych ludzi. Doskonalili także umiejętności współpracy i wzajemnej komunikacji międzyludzkiej.  

Andrzejkowe wróżby

Andrzejki to czas wróżb i czarów. 29 listopada uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zgadywali, jakie przygody czekają ich w nadchodzącym roku kalendarzowym, imię przyszłego wybranka bądź wybranki serca i odkrywali nieznane wyroki losu.

Aladyn odwiedził bibliotekę

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języków uczniowie Szkoły Branżowej wzięli udział w ,,Baśniowych lekcjach bibliotecznych’’. Zapoznali się z wersją baśni o Aladynie w języku angielskim, utrwalili słownictwo związane z opisem baśniowych przedmiotów i podzielili się życzeniami z uwięzionym dżinem.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W bibliotece szkolnej zorganizowano Dni Dysleksji. Uczniowie zapoznali się z pojęciem dysleksji i życiorysami sławnych dyslektyków, m.in. Orlando Blooma czy Agathy Christie. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w grach i zabawach przygotowanych z tej okazji. Biblioteka dziękuje wszystkim nauczycielom i uczniom za przybycie i serdecznie zaprasza na kolejne wydarzenia organizowane w naszej czytelni.

Książki od zaczytani.pl

Fundacja Zaczytani.pl przekazała nam około 300 pozycji, dzięki którym nasi uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze, a także zapoznać się z ideą szkolnego bookcrossingu. Składamy serdeczne podziękowania pracownikom fundacji za zaangażowanie i pracę włożoną w przesłanie darów do naszej biblioteki.
Co to jest bookcrossing? To trochę jak gra „Podaj dalej”. Zasady są proste. Książkę, którą przeczytałeś, zostawiasz na przykład na ławce w parku, w pociągu, czy na specjalnej półce w bibliotece. Książka ta może zostać znaleziona przez kogoś innego, kto ją przeczyta i z kolei zostawi w innym miejscu.

Dostosowanie