25-27 marca 2024

25–26 marca – Rekolekcje wielkopostne.

Zbliża się czas wielkopostny – okres refleksji, modlitwy i przygotowania do świąt Wielkanocy. Nauczyciele religii pragną zaprosić wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się 25 i 26 marca.

Panie katechetki oraz ksiądz dr Józef Marcin Gontarz zachęcają uczniów i nauczycieli do zaangażowania się w zaplanowane aktywności.

Uczniowie, którzy nie uczestniczą w rekolekcjach, realizują plan zajęć.

27 marca – klasowe spotkania przedświąteczne. Tego dnia stołówka nie wydaje obiadów.

Zajęcia szkolne kończą się o godzinie 12.30. Uczniowie, którzy pozostaną w szkole, będą uczestniczyć w zajęciach świetlicowych.

18-22 marca 2024

18 marca – w szkole świętujemy Dzień kolorowej skarpetki. Jest to żartobliwa nazwa Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Jego symbolem są skarpetki nie do pary. Tego dnia zakładamy wielobarwne, niedopasowane skarpetki jako wyraz solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem. Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa świętujemy wcześniej. Oficjalna data święta to 21 marca.

20 marca – 20 uczniów Szkoły Branżowej przystąpi do ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Olimpiada Olimpus sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego, komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych.

22 marca - Zwiedzanie Izby Pamięci Narodowej  przy ul. Środkowej 8. Placówka jest poświęcona pamięci więźniów politycznych w okresie 1944-1947.  Kontynuacja programu edukacyjnego "Pamięć nie dała się zgładzić". Zwiedzanie zaplanowano dla grupy uczniów Szkoły Branżowej.

22 marca – Samorząd uczniowski Szkoły Branżowej zaplanował „Nocowanie w szkole”. W wydarzeniu o charakterze integracyjnym wezmą udział chętni uczniowie za zgodą rodziców i nauczycieli.

11-15 marca 2024

13 i 14 marca – grupy uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy mają zaplanowane warsztaty w Centrum Elektroekologii.

14 marca -  odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej. Zaplanowano podjęcie decyzji w sprawie przedłużenie etapu edukacyjnego dla uczniów.

14 marca - szkoła będzie gościć doradców zawodowych szkół podstawowych, poradni. Podczas spotkania przedstawimy ofertę kształcenia w naszej szkole.

15 marca – grupa uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy będzie uczestniczyć w zajęciach w stolarni w Centrum Kształcenia Zawodowego.

Do 22 marca – w szkole trwa zbiórka darów dla dzieci w Afryce. Akcję koordynuje szkolne Koło Wolontariatu.

4-8 marca 2024

W marcu 2024 panie Maria Lutoborska-Kresa i Anna Wrotek zaplanowały wydarzenia związane z projektem historyczno-literackim „Pamięć nie dała się zgładzić”.

Jest to projekt adresowany do uczniów klas trzecich Szkoły Branżowej. Ma na celu poszerzanie  wiedzy o zbrodniach stalinowskich. Oprócz cyklu lekcji obejmie on wspólne oglądanie filmu „Katyń” oraz zwiedzanie Muzeum Katyńskiego. Wyjście do Muzeum – 7 marca.

W dniach 4-8 marca grupa harcerzy będzie uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym w miejscowości Załęcze Wielkie w województwie łódzkim. Projekt „Idziemy Razem” ma na celu zwiększenie kompetencji społecznych i interpersonalnych osób z niepełnosprawnością.

4 marca zostały zaplanowane warsztaty "Spotkanie z nieznajomym", które poprowadzą panie funkcjonariuszki Straży Miejskiej.

5 marca  odbędzie się spotkanie z Policją na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich i pełnoletnich.

7 marca chętni uczniowie klas pierwszych Szkoły Branżowej wezmą udział w lekcji Informatyki, która odbędzie się w Muzeum Komputerów.

8 marca we współpracy z Caritas planowana jest zbiorka żywności w CH Wileńska. W zbiórce żywności będą uczestniczyli uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy.