Witamy nowych uczniów i nauczycieli

Tegoroczny początek roku szkolnego różni się od poprzednich. Naukę rozpoczął tak zwany podwójny rocznik, czyli absolwenci szkół podstawowych i uczniowie ostatniej klasy gimnazjów, które zostały wygaszone podczas reformy edukacji. Ta sytuacja spowodowała, że liczba przyjętych uczniów zwiększyła się znacznie.  Obecnie jest 11 klas w Szkole Przysposabiającej do Pracy i 16 klas w Szkole Branżowej I stopnia. Dlatego w drugiej części budynku, gdzie jeszcze do niedawna było przedszkole, urządzono sale dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Są też nowi nauczyciele.

Tak wielu nowych uczniów i nauczycieli to nowość w ostatniej historii szkoły. Ale przecież nie zawsze byliśmy małą szkołą. Starsi stażem nauczyciele pamiętają czasy, kiedy na Skaryszewskiej uczyło się ponad 700 uczennic (tak, bo kiedyś byliśmy tylko szkołą dla dziewcząt). Damy radę! – I bardzo serdecznie witamy w naszych murach wszystkich uczniów pierwszych klas i nowych nauczycieli – mówi Magdalena Mecha, dyrektor szkoły.