Uwolnij książki!

Od wtorku 16 października nasza szkoła włącza się w akcję bookcrossingu. Jest to społeczna, ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa.

Idea bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych, w Polsce funkcjonuje od 2003 roku. Opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki wydaje się nie po to, by zdobiły półki, ale by je czytać. Powinny więc krążyć z rąk do rąk, by mogły spełniać swoje zadanie. Bookcrossing pozwala dzielić się książkami, daje szansę czytania tym, których nie stać na ich zakup.

Drodzy rodzice, uczniowie, koleżanki i koledzy nauczyciele. Na pewno macie w domu przeczytane już książki, także czasopisma, do których nie zaglądacie od lat i na których gromadzi się kurz. Przynieście je więc do szkolnej biblioteki. Zostaną one ułożone na osobnej półce i uczniowie będą mogli wymieniać się nimi.

Zasady bookcrossingu:

1. Akcja jest dobrowolna.

2. Książka za książkę. Przynieś jedną, weź inną i po przeczytaniu znów wymień.

3. Książka żyje tylko, gdy jest czytana.

4. Nie niszcz książki, inni też chcą ją przeczytać.

5. Jeśli udostępniasz książkę, musisz liczyć się z tym, że już nie wróci do ciebie.

Na książki do szkolnego bookcrossingu czekam w bibliotece we wtorki (w godz. 8.15–12.15), w czwartki (w godz. 8.20–14.30) i w piątki (w godz. 8.30–13.30).

Edyta Wójcicka

Dostosowanie
Przewiń do góry