CodeWeek 2020 – my też dołączamy!

CodeWeek, czyli Tydzień kodowania, polega na tym, że szkoły w różnych państwach w Europie organizują gry, zabawy, konkursy i inne wydarzenia związane z kodowaniem i programowaniem. Akcja jest organizowana co roku w całej Europie. Polska bierze w niej udział – w ostatnich latach nasz kraj zwycięża. Okazuje się, że w naszym kraju w bardzo wielu szkołach uczniowie uczą się kodowania, programowania i robotyki. Oczywiście Skaryszewska przyłącza się do Europejskiego tygodnia kodowania.

Przygotowaliśmy wydarzenie „Odkoduj Warszawę”. Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy mogą wziąć udział w dwóch zadaniach:

Zadanie nr 1: Quiz o Warszawie.

Uczniowie, podzieleni na zespoły, odpowiadają na pytania dotyczące Warszawy – zabytki, ważne miejsca, symbole, legendy. Odpowiedzi zaznaczają na planie miasta z naniesioną mapą do kodowania. Zwycięża zespół, który poda najwięcej trafnych odpowiedzi. Zmagania drużyn będzie można zobaczyć na platformie Teams. Termin: 16 października.

Zadanie nr 2: Budujemy wieże.

Budowanie wież z kolorowych kubków (według wzoru). Zwycięża zespół, który zbuduje najwyższą wieżę. Uwaga, mamy 1000 kubków. Zmagania drużyn będzie można zobaczyć na platformie Teams. Termin: 20 października.

Nasze wydarzenie zostało zakwalifikowane do CodeWeek 2020. Skaryszewska jest już na mapie wydarzeń w Europie i mogą się o nim dowiedzieć uczniowie z innych szkół w Warszawie, w Polsce, w Szwecji, we Francji, w Turcji i w wielu miejscach na świecie.

Mapa z liczbą wydarzeń CodeWeek w poszczególnych krajach
Nasza szkoła na mapie wydarzeń CodeWeek
Dostosowanie
Przewiń do góry